Політика > Навчання Sea Breeze-2021 будуть надзвичайно масштабними

Навчання Sea Breeze-2021 будуть надзвичайно масштабними


23 червня, 13:53.

Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2021», які триватимуть з 28 червня до 10 липня, будуть наймасштабнішими за понад 20 років.
З української сторони в них візьмуть участь 24 одиниці кораблів та катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. 

Крім того, з 3000 учасників навчань половину особового складу становитимуть українські військові. Про це сказав головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.

 

«Ці навчання будуть наймасштабнішими з 1997 року. Їх мета - підготовка штабів та підрозділів ВМС ЗСУ для виконання завдань за призначенням відповідно до стандартів та процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій під час проведення багатонаціональних операцій, у тому числі у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки. 31 держава-учасниця візьме участь у навчаннях, під час яких загалом буде задіяно близько 30 кораблів, катерів та суден, до 30 літаків і вертольотів, до 3000 особового складу та 50 одиниць озброєння та військової техніки», - повідомив головнокомандувач.

 

За словами Хомчака, навчання охоплять досить великий район на півдні України та пройдуть в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний та Первомайський, дельті річки Дунай та інших районах.

 

Головнокомандувач також звернув увагу, що половину особового складу, який буде задіяний у навчаннях, становитимуть саме українські військові.

 

Він нагадав, що навчання матимуть чотири фази: прибуття сил та розгортання пунктів управління, фаза злагодження сил, активна фаза, підведення підсумків навчання та згортання сил.

 

Радниками та спостерігачами на "Сі Бриз-2021" будуть близько 50 військовослужбовців із 17 країн світу.

 

Спільні українсько-американські навчання "Сі Бриз" беруть початок з 1997 року у відповідності до "Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво у питаннях військових відносин між МО США та МО України", який був підписаний у 1993 році.


Повернутися назад