Политика > НАБУ закрило кримінальну справу проти студії Зеленського

НАБУ закрило кримінальну справу проти студії Зеленського


25 августа, 21:50.

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження проти кіностудії президента Володимира Зеленського «Кіноквартал» про можливу розтрату державних коштів.

У відповіді відомства на відповідний запит йдеться, що справа була закрита ще 8 липня. В ході досудового розслідування співробітникам НАБУ не вдалося знайти в діяльності «Кінокварталу» і українського Держкіно ознак порушення закону про розтрату держкоштів в особливо великому розмірі.

 

Справа проти кінокомпанії була відкрито НАБУ 24 квітня, через три дні після перемоги Зеленського в другому турі президентських виборів. До цього співробітники відомства відмовлялися відкривати діловодство, посилаючись на те, що в діях студії немає складу злочину. Однак в середині квітня Солом’янський районний суд Києва зобов’язав відомство зробити це. Таким чином інстанція задовольнила позов голови громадської організації «Українська самозахист» Олександра Дудки, який ще в грудні звернувся в НАБУ з вимогою порушити кримінальну справу.

 

Активіст звинуватив Зеленського в розтраті коштів через фільм «Я, ти, він, вона», знятого компанією «Кіноквартал». На фільм було витрачено кошти в тому числі і Державного агентства з питань кіно. Згідно із законом для отримання бюджетного фінансування кінострічка повинна бути озвучена кримсько-татарською чи українською мовами, проте вона вийшла тільки в російськомовному варіанті.


Вернуться назад