Політика > Євросоюз не обіцяє безвізовий режим Україні

Євросоюз не обіцяє безвізовий режим Україні


4 лютого, 16:30.

Європейська комісія 18 грудня схвалила шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації. З того часу українці активно обговорюють скасування віз і можливу дату такого рішення.

Все ж джерела в європейських дипломатичних відомствах не дають можливості радіти найближчому скасуванню віз. У повідомленні говориться про те, що між президентом Петро Порошенко і комісаром ЄС з питань сусідства і переговорів по розширенню Йоганнесом Ханом є домовленість, що якийсь пункт в звіті не розкажуть суспільству. У цей документі йдеться про те, що Грузія швидше отримає безвізовий режим, а українцям потрібно буде почекати. Загалом європейські депутати задоволені виконанням Україною плану щодо лібералізації безвізового режиму.

Такі чутки можуть бути вельми правдивими, що пов'язано зі скандалом навколо поправки до держбюджету 2016 року, яку ніхто з депутатів під час голосування не помітив. На початку січня нардеп Віктор Чумак зробив резонансну заяву, що поправка, яка відстрочила введення електронного декларування доходів, може відстрочити введення безвізового режиму до 2017 року. Пізніше стало відомо, що автором цієї поправки виявився член бюджетного комітету Андрій Деркач, якого підтримав Нестор Шуфрич.

Також Єврокомісія юридично не надала пропозицію Раді Євросоюзу про скасування віз. Глава МЗС Павло Клімкін заявляв тоді, що Україна зможе увійти до списку країн, щодо яких діє безвізовий режим, влітку або восени 2016 року.


Повернутися назад