Политика > Польський генерал: "Ефект Дебальцево буде дуже негативним для української влади" - "Україна Online"

Польський генерал: "Ефект Дебальцево буде дуже негативним для української влади" - "Україна Online"


18 февраля, 03:01.

"Україна залишилась наодинці! Захід мало допомагає Україні", - сказав в інтерв`ю польському телеканалу TVN24 генерал Станіслав Козєй, керівник Бюро Національної Безпеки. Гість програми "Світ" зазначає, що така позиція західних держав є контрпродуктивною з європейської точки зору. "Держави керуються своїми власними інтересами. Це означає реалізм. Але якщо реалізм переродиться, це стає холодним реалізмом, а це погано" - сказав генерал Станіслав Козєй в бесіді з журналісткою Йолантою Пєньковською.

Коментуючи сьогоднішні важкі бої в Дебальцево на сході України, а також слова президента Путіна про те, що влада в Києві винна в загостренні ситуації, гість програми "Світ" сказав, що Дебальцево це "генетичний збій" в Мінських договорах, з якого чудово використав в своїх інтересах російський президент.

 

"Мінські домовленості розвалюються. Ця угода мала свою генетично закодовану помилку, яка називається Дебальцево. Вона була підписана, а керівники Генеральних Штабів України та Росії вирішили туди поїхати і щось ще там визначати. Як бачимо, нічого не з'ясували, кожен залишився при своїй інтерпретації" - сказав глава BBN

 

"Я переконуюсь, що підписання цієї угоди стало результатом надмірного ризику, які прийняли всі керівники лише для того, щоб щось там підписати. Чи це була свідома міна, не допустити стабілізації" - підкреслив він.

 

На думку генерала Козєя, Путін в даний час виграє в порівнянні з Заходом. "Цікаво, який буде ефект Дебальцево. Він буде дуже негативним для української влади. Послабить внутрішню стабілізацію України. Питання, який буде відповідь  Заходу. Чи прийде, нарешті, усвідомлення того, що це не та особа, з якою можна підписувати угоди" - заявив Козєй.

 

- У мене таке відчуття, що Україна є самотньою у своїй боротьбі за свою Незалежність. Занадто мало Захід допомагає Україні, замало стримує Росію. Це невластиво з точки зору всієї Європи та її безпеки. Уявімо собі, що Україна програє в цій сутичці. Буде холодна війна. Україна буде другий НДР (Німецька Демократична Республіка, анклав СРСР в Європі після ІІ світової війни, - ред.), а Лаба буде протікати, там де зараз Буг тече", - сказав Керівник BBN.

 

Путін в Угорщині

 

Путін перебував у вівторок в Будапешті. Це був ревізит після робочого візиту Орбана в Москву в січні 2014 року. Перебування президента Росії співпав з відзначенням 70 річниці визволення Будапешта Червоною Армією.

 

"Цей візит вчить нас, який сумнівний прошарок громади в країнах Європейського Союзу. Що все бльше і більше нівелює цей спільний знаменник. Він підтверджує, що держави (в ЄС - ред.) керуються своїми власними інтересами. Керуються реалізмом. Реалізм в міжнародних відносинах - це правильно, але якщо він переродиться і стане холодним прагматизмом - це вже недобре. Це вже не реалізм, а стратегічне самолюбство, яке недостойне суспільного життя" - сказав Козєй. " (Візит Путіна в Угорщину - ред.) це факт, який важко нам прийняти" - додав він.

 

Оригінал статті і відео можна подивитись на сайті польського телеканалу TVN24

 

Переклад, Роман Тузяк

"Україна Online"


Вернуться назад