Політика > Лукашенко: Поява "зелених чоловічків" на території Білорусі вважатиметься вторгненням

Лукашенко: Поява "зелених чоловічків" на території Білорусі вважатиметься вторгненням


25 січня, 16:58.

У Білорусі опубліковано нову редакцію закону "Про воєнний стан". Документ, відредагований після вторгнення Росії в Україну, набуде чинності 1 лютого 2015 року.

Згідно з документом, поява на території країни військових без розпізнавальних знаків (на кшталт "зелених чоловічків", як у Криму) тепер офіційно вважається в Білорусі одним з видів нападу, який загрожує територіальній цілісності та суверенітету держави. Крім відкритої анексії білоруській території, ракетно-бомбових і авіаційних ударів з території іншої країни або застосування іншої зброї проти Білорусі, в оновленому законі згадане також "засилання іншою державою збройних банд (груп), нерегулярних сил або підрозділів регулярних військ".

У законі прописані події, які відтепер будуть офіційно вважатися військовою загрозою, достатньої для введення в Білорусі воєнного стану. До таких загроз відносяться концентрація збройних сил іншої держави біля кордону Білорусі, якщо вона явно вказує на агресивні наміри, або проведення в іншій державі мобілізації з метою нападу на Білорусь.

При введенні воєнного стану буде неможливо розпустити жодну з двох палат білоруського парламенту, навіть якщо закінчиться термін їх повноважень, також продовжуються і повноваження чинного глави держави. Громадянам країни на цей час забороняється збирання та поширення будь-якої інформації, яка стосується збройних сил та органів територіальної оборони, участь у мітингах, пікетах і демонстраціях.


Повернутися назад