ОДКБ схвалить план виведення ''миротворців'' з Казахстану

ОДКБ схвалить план виведення ''миротворців'' з Казахстану

Міністри оборони країн-учасниць ОДКБ проведуть у четвер, 13 січня, позачергове засідання.

 

Вони обговорюватимуть, як виводити своїх "миротворців" із Казахстану.

 

Зустріч проведуть в онлайн-режимі. Таку інформацію оприлюднив Володимир Занейтдінов, речник Організації договору про колективну безпеку.

Проєкт рішення вже передали на затвердження.

 

Занейтдінов уточнив, що президент Касим-Жомарт Токаєв хоче завершити "миротворчу місію" ОДКБ у Казахстані з 13 січня 2022 року. Він звернувся з таким проханням до Нікола Пашиняна – вірменського прем'єра, який очолює Раду колективної безпеки організації. В ОДКБ вже підготували проєкт відповідного рішення. Наразі документ передали на затвердження лідерам держав-членів. 

 

Виведення "миротворців" триватиме до 10 днів.

 

Раніше Токаєв пояснив, що "миротворчий контингент" з країни виводитимуть у кілька етапів. Політик сподівається, що на це піде щонайбільше 10 днів. Він заявив, що ситуація у Казахстані стабілізувалася. 12 січня у ході наради в Алмати казахський лідер подякував ОДКБ за підтримку. Протестувальників він традиційно називав "бандитами й терористами". 

 

Нагадаємо: Масштабні протести спалахнули в Казахстані на початку 2022 року. Приводом стало різке підвищення цін на скраплений газ – воно було "останньою краплею". За цим крилися й інші причини масового обурення – політичні. Не усі казахські військові погоджувалися на придушення акцій протесту. Тому Токаєв звернувся до країн Організації договору про колективну безпеку – Росії, Білорусі, Вірменії, Киргизстану та Таджикистану. Там відгукнулися. "Миротворчу місію" очолив російський генерал Андрій Сердюков. Зауважимо, що у 2014 році він був одним з організаторів та керівників військової операції з захоплення українського Криму. У Кремлі заявили, що загалом у Казахстан відправили 2 030 іноземних "миротворців".

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО