Розвідникам які готували спецоперацію з вагнерівцями анулювали закордонні паспорти

В Україні визнали недійсними закордонні паспорти п'ятьох колишніх працівників управління розвідки, які готували спецоперацію з вагнерівцями.

 

Розслідувачі з'ясували, що паспорти анулювали на підставі, ймовірно, фальшивого документу Держміграційної служби.

 

Один з розвідників Юрій Семенюк дізнався про це прямо на кордоні. Так, 1 травня 2021 року він хотів полетіти в Єгипет, але виїзд заборонили. Натомість паспорт вилучили та знищили.

 

Прикордонники сказали, що інформація про недійсність паспорта була у внутрішній базі.

 

Прикордонникам начебто надійшов лист від Держміграційної служби. У ньому мовилось про осіб, паспорти яких нібито оформлені з порушенням законодавства. Тому й документи вилучили.

 

Серед цих осіб було 5 людей, які брали участь в операції щодо вагнерівців. Наприклад, ексначальник ГУР Василь Бурба. Також був паспорт на ім'я Василя Месхі. Журналісти стверджують, що це документ для прикриття Бурби.

 

Нагадаємо, що через тиждень після провалу спецоперації Бурбу звільнили з посади указом президента Володимира Зеленського. Також звільнили щонайменше 4 співробітників Головного управління розвідки Міноборони, які готували спецоперацію. 

 

У службі запевняють, мовляв, ніколи не готували та не надсилали Держприкордонслужбі листа з таким змістом. Крім того, у ДМС нема інформації про те, що паспорти були оформлені з порушенням законодавства.

 

Речник ДПСУ Андрій Демченко розповів, що листа отримали поштою. За його словами, це не заборонено, а документ мав усі необхідні реквізити. Щоправда, прикордонники кажуть, що вже видалили записи про недійсність паспортів із бази.

 

Однак ексрозвідник Семенюк сказав, що йому повернули порізаний паспорт, яким він не зможе скористатися. Чоловік звернувся до поліції та подав заяву про злочин щодо службової підробки.

 

"Можливо, хтось вважав, що я особисто або ці 5 людей шукатимуть можливість зустрітися з Христо Грозєвим або летіти в Болгарію", - припустив Семенюк. 

 

В Офісі президента не прокоментували інформацію про ймовірний тиск на співробітників ГУР і фальсифікацію листа. Натомість голова ТСК Верховної Ради по вагнерівцях Мар'яна Безугла відповіла, що комісія отримала таку інформацію від заслуханих осіб. Це перевіряють.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО