США та НАТО збільшують свою присутність в Чорному морі

США визнають, що необхідно більше сфокусуватися на свавіллі Володимира Путіна та імперських амбіціях стосовно країн колишнього Радянського Союзу.

 

Війна в Грузії 2008 року та анексія Криму у 2014 році лишили ці дві країни віч-на-віч проти агресора, з мінімальною підтримкою від інших держав.

 

Масована мобілізація військ Росії вздовж східного кордону України цієї весни продемонструвала обмежені можливості для стримування майбутньої агресії в регіоні. США повинні докласти відчутних зусиль, щоб конкурувати з Росією в Чорному морі.

 

Чотири американські есмінці (DDG), які базуються на Rota, оновлюють корпуси з найновішим набором бойової системи AEGIS (Aegis Combat System – удосконалена система управління та контролю зброєю, яка використовує потужні комп’ютери та радари), щоб забезпечити найбільш ефективні рішення для операцій у Чорному морі.

 

Адмірал Роберт Берк, старший військово-морський офіцер Європейського театру бойових дій, стверджує, що були вжиті дії, щоб у разі критичної ситуації реакція Сполучених Штатів та союзників була своєчасною та адекватною.

 

Можливо, вереснева зустріч президента США Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським і візити міністра оборони США Ллойда Остіна підвищують видимість прихильності до України.

 

Однак для зміцнення цієї позиції потрібно зробити більше.

 

Сполучені Штати планують здійснювати спільні морські навчання у Чорноморському басейні з Україною та союзниками НАТО, аби значно знизити домінацію Росії в регіоні. У зміцненні позицій в акваторії Чорного моря США також підтримують Румунію.

 

Операції, що демонструють високоякісні бойові дії та взаємопідтримку, підносять звичайну присутність до надійного стримування агресора.

 

* Нагадаємо, 1 листопада флагманський корабель Шостого флоту ВМС США USS MountWhitney вирушив до Чорного моря.

* Раніше повідомлялося, що ракетний есмінець Porter класу Arleigh Burke ВМС США прямує в українські води Чорного моря.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО