Систему ППО армії США ''Залізний купол'' може бути відправлено в Україну

Члени Конгресу США внесли до проєкту оборонного бюджету США на 2022 рік поправку, яка створить тиск на адміністрацію президента США Джо Байдена з метою передати Україні нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема потенційне відправлення батареї "Залізний купол" (Iron Dome), яку наразі використовує армія США.

 

Про це повідомило американське видання Politico.

 

"До версії законопроєкту про оборонну політику на 2022 фінансовий рік комітету Палати представників США у справах збройних сил внесено поправку, яка потребує від Пентагону подання до Конгресу звіту з викладенням варіантів потенційного продажу або передання "наявних систем" Україні, які, ймовірно, не будуть розгорнуті найближчим часом", - ідеться в статті. 

 

Зазначено, що з моменту розгортання в Ізраїлі в 2011 році система "Залізний купол", створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один із найефективніших у світі засобів знищення ракет малої дальності.

 

"Ізраїльські військові заявили, що "Залізний купол" збив майже 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні декілька років", - пояснили в статті.

 

Наголошено, що у версії законопроєкту про оборону на 2022 фінансовий рік комітету Палати представників США не зазначено будь-якої конкретної системи озброєнь, яку планують передати Україні.

 

"Але один співробітник Конгресу сказав, що формулювання про передання наявних систем свідчить багато про що, і що дві армійських батареї "Залізного купола" армії є головними кандидатами, тому що в армії є мало відповідних систем, які могли б нейтралізувати загрозу, з якою стикається Україна з боку Росії", - йдеться у статті.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО