США та ЄС привітали Україну із ухваленням законів щодо реформи судочинства

«Важливий день для майбутнього української судової системи!» Так у посольстві США а також у представництві ЄС в Україні відреагували на ухвалення Верховною Радою законопроектів 5068 та 3711-д.

 

«Ці закони допоможуть прокласти шлях до відновлення судової системи, що базується на принципах доброчесності й професійності», - наголошується в дописі американського дипломатичного в відомства.

 

Законопроекти реформують Вищу раду правосуддя і відновлюють Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС), відзначили у відомстві.

 

У дописі відомств міститься привітання від імені США та ЄС із ухваленням рішення «за широкої міжпартійної підтримки і за потужної підтримки Президента України» а також запевнення в тому, що ЄС та США готові «підтримувати українських партнерів задля успішного впровадження цих законів, які відроджують довіру громадян й інвесторів до українського судочинства».

 

«Шансом для реальної судової реформи» назвали ухвалені Радою закони також у Центрі протидії корупції.

 

Як пояснюють експерти Центру, основна перевага законопроєкту 5068 полягає у тому, що він забезпечує перезавантаження Вищої ради правосуддя за участі міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос.

 

У середу 14 липня Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому закопроєкт 5068, який передбачає створення незалежної інституції - Етичної ради, яка перевірятиме на доброчесність членів ВРП. При цьому вирішальними при очищенні Вищої ради правосуддя від недоброчесних кандидатів будуть голоси міжнародних експертів.

 

А напередодні, у вівторок 13 липня парламент ухвалив законопроєкт 3711-д, в якому йдеться про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, також за вирішальної ролі міжнародних експертів. Цей закон був прийнятий Радою ще 29 червня. Президент Зеленський ветував законопроект з ВККС, через наявність правової колізії, що створювали різні поправки до законопроекту. У вівторок законопроект був ухвалений з поправками президента.

 

На важливості вирішальної ролі незалежних експертів при доборі суддів раніше наполягали міжнародні партнери України та Венеційська комісія.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО