Зеленський про МВФ: Не можна торгувати реформами за гроші

Україна виконає свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) і може отримати транш восени, проте у разі його відсутності глобальної проблеми не буде.

 

Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю AFP, Reuters та Associated Press 14 червня. 

 

Відповідаючи на коментар одного з журналістів, що МВФ не дуже задоволений перебігом реформ в Україні, Зеленський заявив, що різні ЗМІ дають різну інформацію.

 

«Та все ж. Чесно кажучи, для мене передусім важливо, чи задоволені ми. Є „маяки“, яких МВФ очікує від України, зокрема судова реформа і ще багато питань. Сьогодні транш прив’язаний до таких „маяків“. Я ще раз повторю: вважаю, що це несправедливо, коли у нас іде війна, коли ми боремося з олігархатом, коли ми боремося з корупцією й реально це робимо. Проте — це їхнє право», — сказав президент.

 

Він пояснив, що, на його думку, з боку МВФ несправедливо «прив’язувати ті чи інші „маяки“ до тих чи інших траншів».

 

«Тому що реформи — для нас. Не можна торгувати реформами за гроші. Ось про що мова», — заявив Зеленський.

 

Він також наголосив, що «не можна порівнювати стратегію й тактику поведінки МВФ щодо України з багатьма країнами».

 

«Просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що йде війна. Тому що витрачаються гроші не на пріоритети з точки зору економіки, а на пріоритет з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім усе інше», — пояснив президент.

 

Зеленський додав, що очікує від Верховної Ради ухвалення всіх необхідних законів.

 

«Все узгоджено. Але можуть бути несподіванки, сюрпризи — так у нас трапляється в парламенті. Як було з НАЗК: мені довелося ветувати його (закон. — ред.), тому що хтось щось додав. На жаль, відповідальності в депутатів багатьох партій немає. Я навіть не знаю, навіщо вони це роблять — просто, вибачте, на зло країні. Як то кажуть „а баба-яга проти“. Це ускладнює ситуацію», — вважає Зеленський.

 

Він назвав співпрацю з Фондом важливою для України, «для нашої економічної стабільності та інвестиційного клімату».

 

«Тому ми обов’язково зробимо те, що пообіцяли. Я думаю, що на початку осені чи восени буде транш. Термінами займається уряд», — сказав він.

 

Однак Зеленський наголосив, що без траншу «ми будемо жити».

 

«У нас все є, я вам серйозно кажу. Ми збільшили митні надходження, також податкова працює набагато краще. Ми виведемо всі підприємства зі збиткових у прибуткові. На сьогодні вже розуміємо ці кроки. Тому я не бачу в цьому глобальної проблеми. У будь-якому разі треба навчитися жити самостійно. І мені здається, що це правильно в усіх сенсах», — заявив президент.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО