НАТО готове захистити союзників від загроз із боку Мінська та Москви

Північноатлантичний альянс готовий у разі потреби захистити союзників від будь-яких загроз, що виходять із боку Мінська та Москви.

 

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі німецькому виданню Welt am Sonntag.

 

"НАТО є оборонним альянсом. Я б не хотів забагато спекулювати. Але ми пильні і дуже уважно стежимо за тим, що відбувається у Білорусі. І ми, звичайно, готові при надзвичайній ситуації захищати та відстоювати кожного із союзників від будь-якої загрози, що виходить із боку Мінська чи Москви", - заявив Столтенберг.

 

За його словами, Білорусь стає "все більш і більш залежною" від Росії, і це непокоїть союзників. "Союзники серйозно стурбовані тіснішою співпрацею між Москвою та Мінськом в останні місяці. З минулого ми вже знаємо, що Росія сильно порушила територіальну цілісність таких держав, як Україна, Грузія та Молдова", - сказав Столтенберг.

 

За його словами, ситуація у Білорусі стане також предметом обговорення під час саміту НАТО у Брюсселі за тиждень.

 

Крім того, в НАТО розглядають як серйозний виклик зростаючу співпрацю між Росією та Китаєм у військовій та політичній сферах. З огляду на це, питання нарощування Китаєм військової потуги, як і "зростаюча агресивність Росії" також обговорюватиметься на саміті НАТО у червні. На порядку денному також будуть нові формі міжнародного тероризму, збільшення кібератак та загрози розповсюдження ядерної зброї.

 

Як повідомлялося, 14 червня в Брюсселі відбудеться саміт НАТО, головною темою якого є зміцнення трансатлантичних зв’язків та розгляд концепції розвитку Альянсу «НАТО 2030».

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО