Чиновників і депутатів хочуть зобов'язати декларувати операції з валютою

Володимир Зеленський спрямував листа до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Він закликав уряд невідкладно підготувати та внести до Верховної ради проект змін до закону "Про запобігання корупції".

 

Про це повідомили у прес-службі ОП.

 

 

Президент наполягає на підвищенні прозорості процедури декларування. Він пропонує наступні зміни до закону:

 

  • чітко визначити строк, протягом якого щодо посадовця після його призначення чи обрання не діятимуть обмеження стосовно припинення підприємницької діяльності або припинення його повноважень у складі правління, наглядових рад компаній.
  • відновити тридцятиденний період, протягом якого посадові особи зобов'язані передати в управління інших осіб належні їм підприємства та корпоративні права.
  • уточнити положення про те, що вимоги стосовно передачі в управління іншій особі не застосовуються саме в частині акцій акціонерного товариства сукупною номінальною вартістю не більше 0,25 прожиткового мінімуму, в якому особа призначена чи обрана на посаду, та які сукупно не перевищують 5% голосуючих акцій АТ.
  • запровадити обов'язкове декларування операцій з купівлі/продажу іноземної валюти суб'єктів декларування або членів їхніх сімей, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів.
  • відновити обов'язкову повну перевірку декларацій осіб, які обіймають посади радника або помічника голови Верховної ради, та проведення спеціальної перевірки претендентів на ці посади.
Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО