РНБО готується ввести санкції проти облгазів Фірташа

РНБО готується ввести санкції проти облгазів Фірташа

РНБО може ввести санкції проти облгазів через борг перед Оператором газотранспортної системи.

 

Йдеться про заборговані 10 мільярдів гривень за відібраний і не оплачений газ. Більшість з боргу належить компанії, що пов'язана з Дмитром Фірташем.

Ухвалити відповідне рішення і ввести санкції можуть вже на найближчому засіданні РНБО. Таку інформацію ЗМІ надали 2 джерела: один з оточення президента Зеленського, інший – нафтогазової галузі. 

 

Мільярдні борги РГК

 

У документі, який отримало ЗМІ, зазначено, що за звітний період облгази викачали палива з газотранспортної системи на 9,88 мільярдів гривень.

 

Важливо, що серед найбільших боржників – облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії, пов'язаної з Дмитром Фірташем. Йдеться про суму у 7,97 мільярдів гривень.

 

Більша частина боргу сформувалася за перший квартал 2021 року. Саме тоді в Україні діяли обмежені ціни на газ для населення – 6,99 гривень за кубометр.

 

Такі величезні борги облгазів створюють реальну загрозу фінансовій стабільності Оператора ГТС, відповідно, загрозу енергетичній безпеці України. Тому РНБО включилася в процес, – зазначає джерело.

 

Ба більше, фінансова нестабільність оператора ГТС грає на руку "Газпрому", що усіляко лобіює "Північний потік-2". 

 

За інформацією іншого співрозмовника, РНБО начебто розглядає кілька варіантів можливого рішення:

 

  • попередження;
  • заморозка активів;
  • націоналізація з подальшою реприватизацією.

 

Нагадаємо, що:

 

  • Напередодні Секретар РНБО Олексій Данілов попросив прем'єра Дениса Шмигаля надати інформацію про структуру власників усіх енергетичних та газових компаній України.
  • У планах РНБО – розгляд питання про "погіршення економічної ситуації в Україні через підвищення тарифів на комунальні послуги".
  • Данілов попросив Шмигаля підготувати для РНБО матеріали про підвищення в Україні ціни комунальних послуг і поліпшення держрегулювання на ринках газу, електроенергії та тепла.
Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО