Глава Держдепу ''про північний потік 2'': Він має бути зупинений

Виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Філіп Рікер заявив, що глава Держдепу Ентоні Блінкен під час зустрічі з главою МЗС Німеччини Хайко Маасом буде переконувати його зупинити Північний потік-2.

 

На сайті Держдепу повідомляється, що зустріч Мааса та Блінкена має пройти під час саміту Великої сімки у Великій Британії.

 

"Думаю, ми окремо зустрінемося з німцями в очному форматі. Північний потік 2 залишається проблемою. Ви чули це від президента, від держсекретаря, від офіційного представника. І ми продовжимо роз'яснювати німцям нашу точку зору щодо цього проекту, що його слід зупинити", - заявив Рікер.

 

Північний потік-2 - газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1234 км.

 

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.

 

З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2. Через нові санкції низка європейських компаній, зокрема швейцарська Zurich Insurance, вийшли з проєкту.

 

6 лютого Росія відновила прокладення труб Північного потоку-2 у Данії через 413 днів після зупинки через санкції США. Морське управління Данії очікує, що будівництво завершиться до кінця вересня.

 

Україна вважає Північний потік-2 політичним проєктом, який потрібен Росії для того, щоб припинити транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему. Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 "поганою угодою" для Європи. Водночас Німеччина лобіює будівництво газопроводу.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО