США готові приєднатися до Кримської платформи

Держдепартамент США повідомив, що готовий приєднатися до Кримської платформи, створення якої ініціював президент України Володимир Зеленський.

 

Про це повідомляє Укрінформ.

 

"США вітають нову ініціативу України Кримська платформа й із задоволенням чекають продовження співпраці з Україною, а також нашими союзниками та партнерами про припинення російської окупації Кримського півострова й агресії на сході України», - заявили в Держдепі.

 

Що таке Кримська платформа?

 

Рада нацбезпеки та оборони 11 березня прийняла проєкт Стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

 

Робота над документом тривала понад рік за участю представників багатьох інститутів, зокрема Меджлісу кримськотатарського народу.

 

Президент України Володимир Зеленський 23 вересня 2020 представив в ООН концепцію Кримської платформи і запропонував міжнародним партнерам приєднатися до цієї ініціативи, щоб об'єднати зусилля щодо деокупації Криму. Саміт Кримської платформи запланований на 23 серпня.

 

Кримська платформа повинна стати новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства щодо деокупації Криму та захисту прав і інтересів кримчан.

 

Очікується, що платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший — вищий політичний рівень, до якого приєднаються керівники іноземних держав. Другий — рівень міністрів закордонних справ і міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень, четвертий — рівень експертів.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО