Послання Путіна: Які висновки варто зробити Україні

Публіка, як у Росії, так і за її кордонами, до кінця не вірила в те, що виступ Путіна обмежиться темами "подолання коронакризи" та інфраструктурних проектів, як то було анонсовано Кремлем за день до події. Чекали чи то глобальних і незворотних рішень стосовно "Л-ДНР", чи анонсу скорої війни з Україною, чи бодай нового мультику про "чудо-зброю" і новин про союз з Білоруссю. Обіцянок ймовірної лібералізації російського суспільгого життя, чи бодай часткового припинення конфлікту з Україною, втім, не чекав ніхто.

 

Але всі ці великі сподівання російський президент не справдив. Бо, від самого початку пообіцявши говорити здебільшого про ситуацію всередині Росії, він обіцянку майже виконав.

 

Аудиторія, освітлена відблисками світла від білосніжного куколя патріарха Кирила, почула "благу вість" від російського президента. Про виплати на дітей від народження — і до семи років, від восьми років — і до шістнадцяти. Для тих, хто живе в звичайних родинах — і у родинах неповних. І навіть для тих, хто іще не народився. Всім їм російський президент вже пообіцяв по декілька тисяч рублів, газ у всі оселі, і екологічно чисте середовище для життя на додачу. Регіонам пообіцяв бюджетні кредити, дорогам — перетворення на швидкісні магістралі, туристам — гарантований державою кешбек.

 

Ні, звичайно, Путін не стримався, і ще раз перерахував свої військові цяцьки, частково — реальні, а частково — трішки вигадані. І про швидку, жорстку та асиметричну відповідь всім, хто перейде російські "червоні лінії" (встановлювати які в довільному порядку будуть у Кремлі), він теж сказав. Цікаво, до речі, що про "симетрію" російських військових сил зі США вже, здається, не йдеться.

 

При тому про Україну було сказано виключно як про край, де протизаконно позбулися Януковича. Про Донбас взагалі не пролунало жодного слова. Про союзну державу Росії та Білорусі Путін теж якось призабув, згадавши останній все ще братній народ тільки контексті запланованої "спроби держперевороту", яку збирався здійснити один вчений-філолог за підтримки одного адвоката.

 

Суть цього циркового виступу проста і зрозуміла. Він, вочевидь, покликаний анонсувати початок масштабного підкупу виборців перед вересневими виборами до Держдуми Росії. На яких партія російської номенклатури, "Єдина Росія", має зримі шанси вперше за багато років залишитись без більшості. Ні, звичайно, ті, хто забере глоси "ЄдР", теж будуть системними путінськими політсилами. Від ЛДПР – і до комуністів, лідер яких, вочевидь, вирішивши всі проблеми російських пролетарів, активно пропонує Путіну "визнати" "Л-ДНР". Але за таких умов Держдума Росії може стати помітно менш керованою. Оскільки кожна з потужних російських політсил любить Путіна трішечки по-своєму. І настільки армійської дисципліни, як в "ЄдР", у них немає. Тому російський президент вирішив поагітувати виборців за партію влади. І в своїй сьогоднішній промові зосередився не на патріотизмі, який слід зі зброєю в руках захищати на територіях сусідніх держав, а на виплатах, субсидіях та іншому добробуті. Додавши кілька агресивних і бадьорих фраз, щоб не справити враження перестарілого диктатора-вегетаріанця.

 

 

Але весь цей маскарад зовсім не означає, що геополітичні цілі Росії змінилися, а війська на українських кордонах дивовижним чином розсіялися. В найкращому випадку, йдеться про зниження шансів на широкомасштабне вторгнення до вересневих виборів – хоча й на такий сценарій в України немає стовідсоткової гарантії. Тому ЗСУ треба готуватися до відбиття ймовірних атак, МЗС- стимулювати масштабну і практичну допомогу наших західних партнерів. А решті громадян України – не витрачати надто багато часу на перегляд і коментування промов Володимира Путіна.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО