Російські дипломати вислані з Польщі за зв’язки зі спецслужбами РФ

Оголошені Варшавою персонами нон грата російські дипломати “підтримують тісний зв’язок зі спецслужбами РФ”, а тому їх перебування в країні представляє “реальну загрозу польським інтересам”.

 

Про це заявив прес-секретар міністра-координатора спецслужб республіки Станіслав Жарин. За його словами, дані висновки зроблені національним Агентством внутрішньої безпеки.

 

Імена тих, хто має повернутися додому, поки не називаються. Раніше в МЗС Польщі відзначили, що 15 квітня російському послу Сергію Андрєєву була вручена відповідна нота, підставою ж для висилки трьох співробітників російського диппредставництва послужили “порушення зазначеними особами умов дипломатичного статусу і здійснення ними діяльності на шкоду Польщі”. У відомстві також висловили солідарність з рішеннями, прийнятими напередодні США щодо Москви через “ворожих дій” останньої.

 

Йдеться про союзницьку підтримку нових санкцій, під які потрапили 16 російських організацій і стільки ж приватних осіб. Їх звинувачують у втручанні в американські президентські вибори 2020 року і масштабної кібератаки на урядову мережу Сполучених Штатів. З цієї країни на батьківщину також повернутися десять дипломатів. Москва пригрозила Варшаві жорсткою відповіддю. “Це не солідарність і навіть не кампанійщина. Це васалітет 21 століття”, – прокоментувала офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова звістки про виклик до МЗС Польщі російського посла.

Заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров назвав республіку “вірним сателітом США, який підтявкує будь-якому американському виступу в цьому плані”. Голова ж комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив про “чергові показові русофобські жести”.

 

За останні місяці більше 20 російських дипломатів були вислані з європейських країн, в тому числі з Австрії, Болгарії, Чехії, Швеції та Норвегії. Всього два тижні тому в Росію повернулися два співробітника посольства РФ в Римі, підозрювані в шпигунстві. За даними місцевих правоохоронців, російський військовий і його безпосередній начальник отримували в обмін на винагороду від старшого офіцера національних ВМС документи, що стосуються італійської сфери оборони і НАТО.

У французьких спецслужбах відбувається називають “другою хвилею”, називаючи “першої” висилку 160 співробітників російських диппредставництв із західних країн навесні 2018 роки після відправлення в Великобританії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО