Ляшко підробив щасливий лотерейний квиток

Колишній народний депутат від «Радикальної партії» Олег Ляшко підробив лотерейний білет, за яким нібито виграв 571 045 гривень. Ми ще у 2017 році розповідали, чому Ляшко збрехав про свій нібито виграш.

 

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков.

 

Співробітники НАЗК перевірили декларацію Олега Ляшка та встановили, що виграшний лотерейний білет на пів мільйона гривень був несправжнім.

 

«Нам підтвердили, що не було такого виграшного білета. І було кримінальне провадження, він мав бути притягнений до відповідальності, але Конституційний суд скасував її», ㅡ каже Новіков.

 

Ще наприкінці жовтня 2017 року hromadske довело, що Ляшко збрехав про свій виграш. Зокрема, за даними «Національної лотереї», у той місяць великих виграшів не було, а Ляшко задекларував аж три ㅡ на загальну суму у понад 500 тисяч. Крім того, просто математично виграти тричі в лотерею шанси в нього були 1 до 52 квадрильйонів.

 

За словами Новікова, якщо НАЗК встановить, що справді не було факту виграшу Ляшка, ексдепутату загрожуватиме відповідальність за ст. 366-2 Кримінального Кодексу (декларування недостовірної інформації).

 

Санкція цієї статті передбачає обмеження волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, штраф від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або до 240 годин громадських робіт.

 

Нагадаємо, у 2017 році Олег Ляшко вніс до своєї декларації одразу три виграші від лотерейних білетів: на 283 560 гривень, 153 485 гривень і 134 тисячі гривень.

 

А чому його не притягнули до відповідальності раніше?

 

Як зазначає Олександр Новіков, Ляшку вдалося уникнути відповідальності після рішення Конституційного суду, який фактично її скасував. Так, 27 жовтня 2020 року КСУ на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

 

Також КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а для НАЗК скасував, зокрема, перевірку та моніторинг способу життя посадовців і суддів.

 

Верховна Рада уже відновила кримінальну відповідальність за умисне декларування неправдивих відомостей та умисне неподання декларації. Але відповідальність не передбачає позбавлення волі за такі дії, що викликало невдоволення у НАЗК.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО