У Раді оцінили перспективи обміну полоненими до кінця року

Народний депутат від «Слуги народу» Єгор Чернєв вважає, що обмін утримуваними особами з РФ не вийде провести до кінця 2020 року, оскільки агресор затягує процес, попри усі зусилля України.

 

«З нашого боку робиться багато, з боку Росії ми таких кроків не бачимо. Вони блокують і політичну групу, і безпекову групу, і затягують так, як це тільки можна робити На жаль, не вбачається до кінця року можливим обмін полоненими, тому що ми бачимо затягування саме з того боку, хоча ми бачимо, що з нашого боку докладається максимум зусиль, щоб визволити хлопців з полону до Нового року», – зазначив нардеп в ефірі українського телеканалу.

 

Депутат нагадав, що Україна виконала усі домовленості «Нормандського» комюніке (розведення, нові ділянки розведення, розмінування, нові КПВВ, надання списків обміну).

 

Раніше глава Офісу Президента України Андрій Єрмак у Мінську зустрівся із заступником глави Адміністрації Президента РФ Дмитром Козаком з приводу обміну полоненими. У МЗС України заявили, що у рамках наступного обміну утримуваними російська сторона повинна передати Україні близько 200 українських громадян. Наступний обмін стане завершенням процесу обміну «всіх на всіх».

 

Спікер української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович повідомляв, що українська делегація запропонувала провести обмін полоненими до 24 грудня. Також Арестович заявив, що РФ намагається шантажувати Україну розповсюдженням інформації про зрив обміну заручниками. Мета Росії – дискредитувати Нормандський і Мінський формат, аби вийти на прямі переговори з новим керівництвом США.

 

Глава української делегації в  ТКГ Леонід Кравчук заявив, що без бажання бойовиків і Росії до кінця 2020 року обміну полоненими не буде.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО