В Україні хочуть тотально реформувати вибори

Після місцевих виборів Комітет виборців України ініціюватиме проведення повноцінної виборчої реформи

 

Про це заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

 

"Одразу після виборів КВУ ініціюватиме проведення повноцінної виборчої реформи. Вона має стосуватися не лише заміни дискусійних положень Виборчого кодексу, але й інших питань. По-перше, йдеться про запровадження справді відкритих виборчих списків, ліквідацію 25% виборчої квоти та забезпечення кандидатам можливості без бар’єрів рухатися в списку", – сказав Кошель.

 

За його словами, КВУ також виступає за спрощення виборчого бюлетеня; запровадження прозорих правил фінансування кампанії, звітування у форматі онлайн за кожну отриману і витрачену гривню на виборчому рахунку;  жорстке обмеження політичної реклами.

 

"Через законодавчі механізми треба передбачити можливість витрачати на неї не більше половини чи краще третини виборчих коштів. Саме від засилля зовнішньої, теле- і радіореклами, реклами в інтернеті ми отримали надзвичайно неякісний виборчий процес. На жаль, результат виборів залежить саме від кількості політичної реклами, тобто від фінансової спроможності учасників виборчих кампаній. Обмеження реклами, на нашу думку, нівелює різницю між можливостями менш і більш грошовитих кандидатів, а також зробить крок до перетворення виборів на змагання змістів і програм, а не білбордів", – зазначив Кошель.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО