Скільки росіян просили притулку в Україні

Росіяни стали частіше просити притулку в Україні. Так, за перші дев’ять місяців поточного 2020 року Державна міграційна служба України видала статус біженця 17-ти громадянам Росії. А за весь 2019 рік таких випадків було майже в два рази менше – всього дев’ять.

 

Крім того, в 2020 році 20 росіян були визнані такими, що потребують додаткового захисту. Майже така ж кількість була у минулому році – 19 росіян.

 

Всього зараз в Україні зареєстровано 1 276 біженців і 878 осіб, яким необхідний додатковий захист. Такі дані показала Держміграційна служба на 1-е жовтня.

 

Притулку в Україні шукають в основному жителі таких країн: Афганістан, Нігерія, Росія, Сирія, Таджикистан, Сомалі, Демократична Республіка Конго, Гана, Бангладеш, Узбекистан, Ємен, Гвінея, Єгипет і Кот-д’Івуар.

 

Нагадаємо, через політичні протести в сусідній Білорусі громадяни цієї країни стали просити міжнародного захисту. Так, за останні кілька місяців в Україні шукали допомоги 15 білорусів через те, що на батьківщині їх чекають утиски за політичні погляди. Наприклад, у вересні на одному з прикордонних пунктів притулку попросила ціла сім’я, повідомляє портал liga.net. Глава сімейства пояснив, що в Білорусі його переслідують з політичних мотивів та проти нього навіть організували сфабриковану кримінальну справу. Міграційна служба вже почала перевірку, після якої буде винесено рішення чи давати статус біженців білоруській родині.

 

Українське законодавство визначає, що біженцем вважається людина, яка змушена переїхати в Україну через загрозу життю чи здоров’ю в його країні через віросповідання, расу, національність, політичні погляди тощо. Однак така особа не є громадянином України.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО