У ЦВК роз'яснили, хто зможе проголосувати на виборах без прописки

До 6 млн осіб в Україні можуть скористатися правом голосування на виборах за фактичним місцем проживання.

 

До шести мільйонів осіб потенційно можуть скористатися правом голосування на виборах завдяки визначенню виборчої адреси за фактичним місцем проживання.

 

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко на прес-конференції, розповідаючи про рішення ЦВК від 18 травня та 11 червня поточного року. За його словами, тимчасово переміщені особи, внутрішні трудові мігранти і особи, які не мають зареєстрованого місця проживання, своїм виборчим правом зможуть скористатися вже на місцевих виборах у жовтні цього року.

 

«Фактично ми уже перейшли від необхідності голосування за формальною адресою – адресою реєстрації місця проживання - до можливості визначення виборчої адреси за фактичним місцем проживання. Особливо це актуально в аспекті місцевих виборів, адже відповідні процедури забезпечать можливість для громадян обирати місцеву владу в тих громадах, де вони фактично проживають», - зауважив Діденко.

 

Він наголосив, що завдяки рішенням ЦВК зможуть проголосувати більше 1 млн 300 тис. тимчасово переміщених осіб, 3 млн 300 тис. трудових мігрантів і більше мільйона осіб, які не мають зареєстрованого місця проживання.

 

Голова ЦВК повідомив, що наступним кроком у лібералізації відповідних процедур щодо зміни та визначення виборчої адреси може стати внесення змін до закону «Про державний реєстр виборців», передбачених законопроектом №3485, який 4 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні. У разі його схвалення документальне підтвердження фактичного місця проживання виборця взагалі не вимагатимуть.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО