У Росії висунули вимогу Україні через закон про медіа

Серйозну стурбованість Кремля викликають "останні законодавчі ініціативи в медіасфері - законопроекти про медіа і протидію дезінформації". Марія Захарова / REUTERS У Міністерстві закордонних справ Росії вимагають від влади України припинити спробу витіснити "неупереджений російський інформаційний контент".

 

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це на брифінгу в Москві заявила офіційний речник МЗС Росії Марія Захарова.

 

"Ми знову змушені звернеться до теми свободи слова в цій країні (Україні), де київський режим продовжує цілеспрямовану політику посилення держконтролю над ЗМІ і тиску на неугодні інформаційні джерела", - сказала вона. За словами Захарової, серйозну стурбованість Кремля викликають "останні законодавчі ініціативи в медіасфері - законопроекти про медіа і протидію дезінформації". "Вони (законодавчі ініціативи - УНІАН), по суті, передбачають низку істотних обмежень для ЗМІ, де-факто встановлюють державну цензуру щодо незручних для влади матеріалів", - наголосила офіційний представник МЗС РФ. Читайте також "Проблематичний для свободи думки і ЗМІ": в ОБСЄ дали оцінку законопроекту про медіа На думку Захарової, "важко не побачити в цих антидемократичних законодавчих ініціативах винятково антиросійську спрямованість".

 

"Ми фіксуємо чергову спробу української влади повністю витіснити російський інформаційний контент, російськомовний інформаційний контент і позбавити населення можливості отримувати неупереджену об'єктивну інформацію про те, що відбувається в країні і у світі події", - сказала вона. Захарова вважає, що це "спроба позбавити власне населення мати альтернативну точку зору".

 

Зокрема, вона обурена, що в законопроекті нібито "міститься пряма вказівка ЗМІ висвітлювати діяльність російського керівництва в негативному ключі", також планується заборонити популяризацію і пропаганду органів влади держави-агресора. При цьому вона заявила, що Україна сама є "державою-агресором" проти Донбасу. Також Захарова обурилася, що "в законопроекті прописано норму про недопущення виправдання або заперечення анексії території України, порушення її територіальної цілісності і суверенітету".

 

"Зрозуміло, що залежно від трактування під ці обмеження можна підвести в принципі будь-який журналістський матеріал", - переконана офіційний представник російського МЗС. Крім того, на її думку, неприпустимою є норма про відмову в реєстрації зарубіжних інформагентств, чиї керівні органи перебувають у РФ, і що на українському ринку не зможуть працювати компанії, власниками яких є громадяни Росії.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО