Люстрованих суддів хочуть повернути на посади

2 січня 2020 року у Верховній Раді було зареєстровано проєкт Закону № 2712 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення функціонування судової влади в Україні відповідно до міжнародних стандартів судочинства)».

 

Законопроєктом пропонується виключити положення, яке встановлює максимальну кількість суддів Верховного Суду та встановити, що визначення такої кількості здійснюватиметься виходячи із рівня судового навантаження та обсягу фінансування ВС.

 

Пропонується змінити склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, закріпивши, що більшість у її складі (7 із 12 членів) складатимуть суддів, призначені з’їздом суддів України та із забезпеченням при цьому представництва судів різних інстанцій.

 

Серед пропозицій також – змінити склад конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також Комісії з питань доброчесності та етики. Питання формування національного органу у сфері правосуддя пропонується вирішувати за участю кваліфікованих національних експертів, а не представників іноземних держав, оскільки така участь є сумнівною з точки зору забезпечення конституційних засад створення та функціонування національних органів влади незалежної держави.

 

Окрім того, встановлено уніфікацію розміру винагороди для всіх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.

 

У законопроєкті мова йде про підвищення посадових окладів суддів Верховного Суду до 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

 

Пропонується, аби до суддів не застосовувалася процедура очищення влади, а суддів, які були звільнені у зв’язку із застосуванням Закону України «Про очищення влади», поновили на посадах.

 

Також серед пропозицій – скасувати процедуру проведення відбору суддів у Верховному Суді і наділити Вищу раду правосуддя правом на період створення нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України реалізовувати її окремі повноваження, зокрема, вживати дії щодо завершення добору кандидатів на посаду судді, який розпочався ще у квітні 2017 року.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО