Для чиновників повернуть покарання за зловживання без збитків

Серед антикорупційних змін до Кримінального кодексу, прийнятих навесні 2014 року, приховали уточнення щодо визначення «істотної шкоди» для службових злочинів. Це дало змогу декриміналізувати дії, за які було засуджено, зокрема, колишнього Прем’єра.

 

Глава держави вирішив, що час повернути попередню редакцію п.3 примітки до ст.364 КК, що і запропонував у своєму проекті №2621. Адже, на його думку, у службових злочинах істотна шкода не завжди може бути обчислена грошима.

 

Так, зловживаючи владою чи службовим становищем, чиновник може підривати авторитет та престиж органів державної влади чи місцевого самоврядування, створювати умови для приховування злочинів тощо. Але якщо не будуть доведені матеріальні збитки, то він залишиться безкарним.

 

Президент не називає осіб, заради яких були внесені такі зміни, але нагадує, що жоден із міжнародних

 

договорів не покладає на Україну обов’язку щодо декриміналізації подібних діянь, якщо вони не завдали матеріальних збитків. Тому пропонує встановити, що вимір істотності шкоди у грошових знаках повинен застосовуватися лише до наслідків матеріального характеру. Якщо ж зловживання призведе до нематеріальної шкоди, то її істотність визначатиметься судом із урахуванням конкретних обставин справи.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
О пользе секса
Дата: 30.03.2020 07:59


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО