Росію запропонували замінити Україною в G7

Глава Європейської ради Дональд Туск виступає категорично проти повернення Росії до складу «Великої вісімки». Як пише Le Figaro, він зазначив, що замість цього краще було б запросити Україну в якості гостя, щоб поспілкуватися з Володимиром Зеленським.

 

Про це пише Le Figaro. Виступаючи на прес-конференції в рамках саміту G7, він нагадав, що раніше американський президент Дональд Трамп пропонував повернути Росію до складу організації, мотивуючи це тим, що приєднання Криму до Росії має свої причини і Заходу потрібно це прийняти. «Ні за яких умов я не можу погодитися з цією логікою», — заявив Туск.

 

«Коли Росію запросили в «Велику сімку» (при президентові Борисі Єльцині), вважалося, що вона піде шляхом демократії, — наводить видання його слова. — Хто може, поклавши руку на серце, сказати, що Росія на цьому шляху? Я постараюся переконати, що краще запросити Україну і послухати її нового президента».

 

Як пояснює автор статті, Туск мав на увазі запросити Україну не стати членом «Великої вісімки», а покликати в якості гостя, як представників Індії, Китаю або ряду африканських країн, яких зібрав в Біарріце Еммануель Макрон.

 

Крім того, Туск висловив стурбованість з приводу торгової війни, яку ведуть США. Так, Дональд Трамп пригрозив підняти податки на імпорт французьких вин у відповідь на податки на продукцію цифрової сфери. Туск запевнив, що в такому випадку Європа Францію підтримає і теж прийме відповідні заходи. Крім усього іншого, Туск поділився своїми очікуваннями, що цей саміт «Великої сімки» буде важким.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО