Забужко присоромила Макрона за ідею про Росію в G8

На особистій сторінці в Facebook українська письменниця Оксана Забужко, коментуючи ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона повернути Росію в «Велику вісімку», різко висловилася на його адресу.

 

Письменниця нагадала, що Франція майже всю свою історію намагалася загравати з Росією і її правителями.

 

«З приводу «м'яса по-французьки», тобто Макрона з його ганьбою, повинна все-таки уточнити декілька речей. Перше. Французькі політики ось вже 200 років гаряче люблять російських імператорів. Це не просто політкуревство, а частина французької культури: Бастилія, звичайно, Бастилією, нехай ворожа кров оросить наші поля і ось це ось все, але тютюнець, коли ближче до справи, понесуть месьє енкаведистів аж бігом», - обурилася українська інтелектуалка. Забужко також порадила українським дипломатам вивчити текст Лесі Українки, яка свого часу усвідомила цю суть французько-російських відносин і виклала їх в своєму «La voix d'une prisonniere russe».

 

"Друге. «Європа від Лісабона до Владивостока» - це придумав зовсім не Путін, а глава КДБ СРСР Шелепін, рочків так з 60 назад, коли, власне, вся концепція нинішньої «гібридної війни» Кремля і народилася на світ (вирішено було, що вже відпочили після другої світової і можна продовжити звідти, де Сталін зупинився, - «то, що отці не доспівали, ми допо») 2, - обурюється письменниця. "Те, що цей мем радісно підхопили спочатку Меркель, а тепер Макрон, говорить тільки про проблеми їх« екс-імперій »і ніяк не повинно затирати в наших очах спадкоємність лінії« Шелепін - Андропов - Путін ". Саме вона становить основний зміст післясталінської історії Росії, все одно з СРСР або без», - підкреслила Забужко.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО