Перший день Ради: кого звільнить Зеленський

Хтось один з діючого складу точно залишиться, а шорт-лист по іншим міністерствам ще доповнюється.

 

До першої сесії нового парламенту залишилися лічені дні, але ніхто з упевненістю не береться сказати, яким буде склад Кабінету міністрів України при президенті Володимирі Зеленскому. Але навіть у цій непростій ситуації можна прогнозувати, у кого є шанс продовжити роботу, але вже в умовах нової адміністрації, а також чиїм інтересам будуть підігравати нові чиновники.

 

Зокрема, за словами депутата від “Слуги народу” і, судячи з усього, майбутнього глави найчисельнішої фракції дев’ятого скликання, Давида Арахамії, новий уряд буде технократичним, і “договорняків” під час його формування не буде. При цьому Арахамія запевнив, що новий уряд буде професійним.

 

Найбільші шанси очолити Кабмін у заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексія Гончарука, який є фаховим економістом і досить зручною у всіх сенсах кандидатурою для Зеленського.

 

Також за словами Арахамії, його політсила вже визначилася з кандидатом на посаду міністра закордонних справ України (негласно такою кандидатурою називають нинішнього заступника глави Офісу президента Вадима Пристайка – НП). Крім того, за його словами, хтось один зі складу чинного точно залишиться, а шорт-лист з іншим міністерствам ще доповнюється.

 

“Хтось залишиться, хтось не можу сказати. Одна людина – сто відсотків… Всі мають шанси залишитися), але одна людина точно”, – сказав Арахамія журналістам.

 

Пізніше новоспечений політик проговорився, що серед діючих членів уряду найбільш високі шанси залишитися має міністр фінансів Оксана Маркарова.

 

“Все, що вам говорять, що 100% ймовірність – це неправда. Вірогідність у Маркарової (залишитися в Кабміні) найвища, але є багато інших людей, які обговорюються. В тому числі, [Арсен] Аваков і [Уляна] Супрун… Конкретніше сказати не можу”, – додав Арахамія.

 

Що стосується інших кандидатур, то вже зі стовідсотковою впевненістю можна сказати, що в новому Кабміні не залишається жодного міністра з квоти нинішнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, і більшості міністрів, обраних за квотою президента Петра Порошенка і представників “Народного фронту”.

 

Таким чином, підпадають під звільнення – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, міністр спорту та молоді Ігор Жданов, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, міністр аграрної політики і продовольства Ольга Трофимцева, міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, міністр культури Євген Нищук, міністр соціальної політики Андрій Рева і міністр юстиції Павло Петренко.

 

Однозначно будуть звільнені міністр інформаційної політики Юрій Стець і міністр у справах ветеранів Ірина Фриз – але не тому, що були призначені за квотою Порошенко, а тому що в команді Зеленського серйозно націлені ці структури скоротити, а функції передати іншим міністерствам. У той же час, в п’ятницю, 23 серпня, на II Міжнародному волонтерському та ветеранської форумі президент України запевнив, що Міністерство у справах ветеранів ніхто ліквідувати не буде, підкресливши, що чекає кандидатури тих, хто міг би в майбутньому очолити це відомство.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО