Чому Україна не може отримати від Росії компенсацію за її злочини

Міжнародний суд у Парижі постановив, що Росія має виплатити українському "Ощадбанку" компенсацію 1,3 млрд доларів за присвоєння його активів в Криму після анексії. Це позитивне рішення для української сторони. Але проблема у тому, що немає дієвого механізму його реалізації.

 

Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить економіст Олександр Охріменко.

 

"Після вироку міжнародного арбітражу Україна та Росія мали б сісти за стіл перемовин та домовитись, як саме буде відбуватися компенсація. Усі чудово розуміють, що цього не буде. Росіяни не виконують жодного рішення міжнародних правових інстанцій. Тож Україна може арештувати активи. Але для цього потрібне нове рішення міжнародного арбітражу. За кордоном є депозити російських державних банків, цінні папери, якими вони володіють. Також можемо спробувати конфіскувати нерухомість, що є власністю Російської Федерації в Європі. Але навряд таким чином вдасться компенсувати усю суму", - пояснює експерт.

 

Ми перемогти в арбітражі, але це скоріше моральна перемога, каже він.

 

"Реалізувати її на практиці буде вкрай важко. Міжнародне право передбачає покірне виконання судових рішень з боку країн. Арбітраж не має засобів реального тиску на Росію. Тобто ми не можемо змусити її виплатити компенсацію", - вважає Олександр Охріменко.

 

За його словами, за весь час судових процесів проти Росії ми відсудили у агресора дуже мало грошей.

 

"На папері маємо задовільне рішення суду, але його неможливо виконати. Теж стосується і суперечки між українським "Нафтогазом" та російським "Газпромом". Щоб провести примусове стягнення та конфіскацію російського майна треба багато часу та додаткові судові процеси", - додає економіст.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО