Влада пропонує замінити місцеві адміністрації префектами

Український уряд пропонує внести низку змін до Конституції в рамках реформи децентралізації. Серед них запровадження інституту префектів замість місцевих адміністрацій та скасування адміністративно-територіального поділу на області й заміна їх регіонами.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив сподівання, що новий склад Верховної Ради підтримає урядовий проект змін після обговорення.

 

«Сьогодні наш обов’язок – це зробити ті зміни, які відбулись, незворотними, захистити децентралізацію, побудувати повноцінну систему місцевого самоврядування в Україні. Саме тому необхідно закріпити децентралізацію в Основному Законі України – в Конституції. Запропонований проект, який ми виносимо на обговорення, розроблявся, спираючись на наш власний і міжнародний досвід, на думку експертів і представників громад», – заявив прем’єр.

 

За пропозицією уряду, виконавчу владу у районах і областях, у Києві та Севастополі здійснюють префекти. Префекта призначає та звільняє Кабінет міністрів України, термін обов’язків префекта – не більше 3 років. Акти префекта стануть обов’язковими на відповідній території.

 

Ще однією зміною є поділ території України на  громади – первинну одиницю у системі адміністративно-територіального устрою держави. Сукупність громад на певній території – район, а сукупність районів входитиме у регіон. Області та АРК Крим стають регіонами, а міста Київ і Севастополь матимуть особливий статус, що визначатиметься окремими законами. Зміна меж, назви та перейменування громад і поселень має проводитись із урахуванням думки жителів.

 

Окрім того, президент України за поданням уряду призначає та звільняє голів місцевих державних адміністрацій до призначення Кабміном відповідних префектів, але не пізніше 26 жовтня 2021 року. До призначення префекта його повноваження здійснює голова місцевої державної адміністрації.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО