Красиві обіцянки і реальність: За два дні президент вже двічі порушив закон і Конституцію

Красиві обіцянки і реальність: За два дні президент вже двічі порушив закон і Конституцію

Кадрові призначення в Адміністрації президента, розпуск Верховної Ради, закон про вибори: підсумки перших днів президентства Володимира Зеленського підбиваємо з Ігорем Коліушком, головою правління Центру політико-правових реформ

 

Розпуск Верховної Ради

 

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори парламенту на 21 липня 2019 року. До цього під час інавгураційної промови у парламенті 20 травня Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду восьмого скликання. З точки зору Конституції, в президента немає для цього правових підстав.

 

«Мені здається, події розвиваються дуже стрімко. В перший же день, у день інавгурації, президент Зеленський оголосив своє бажання достроково припинити повноваження Верховної Ради. Я як юрист у першу чергу реагував на те, що в нього немає для цього конституційних підстав. Це виключно політичне рішення. Я розумію, наскільки йому, партії «Слуга народу» вигідно йти на парламентські вибори швидше – до того, як він якось проявить себе у реалізації державної політики на посаді президента. З точки зору Конституції, в нього немає для цього правових підстав. Це перше, що вражає. Конституція надає право президенту достроково припинити повноваження ВР у випадку, якщо ВР впродовж місяця не створить коаліцію після того, як було констатовано, що коаліції немає. Коаліція може бути відсутня, але це не підстава для дострокових виборів – Конституція зовсім по-іншому формулює цю підставу».

 

Кадрові призначення в Адміністрації президента

 

Президент України Володимир Зеленський призначив головою своєї адміністрації свого радника з юридичних питань Андрія Богдана. Відповідний указ з’явився на сайті президента 21 травня. Згідно закону про люстрацію, Андрій Богдан не має права обіймати цю посаду, каже Ігор Коліушко.

 

«Ми нарешті дочекалися перших кадрових призначень. Побачили, що на посаду голови АП призначений Андрій Богдан, який згідно закону про люстрацію не має права обіймати цю посаду. Навіть наше Міністерство юстиції, яке любить відмовчуватися на такі гострі правові конфлікти в суспільстві, вустами заступника міністра юстиції Сергія Петухова відреагувало, що Андрій Богдан дійсно є в списку тих, хто підпадає під люстрацію, і посада голови АП чітко згадана в законі.

 

За два дні президент Зеленський мінімум двічі порушив закон і Конституцію».

 

Зміни до закону про вибори

 

22 травня президент Зеленський екстрено скликав Верховну Раду, щоб внести зміни до закону про вибори народних депутатів.

 

Пропонувалося скасувати мажоритарну систему виборів та знизити прохідний бар’єр до Верховної Ради з 5% до 3% та залишити закриті партійні списки. Верховна Рада України не проголосувала за ці зміни.

 

«Незважаючи на те, що в своїй виборчій програмі Володимир Зеленський ратував за виборчу систему на основі відкритих списків, я так розумію, вчора на консультації із головами депутатських фракцій чи вони домовилися, чи це було його бажання, але інформація була подана така: президент вносить у ВР законопроект про зміни до виборчого законодавства, який повинен ліквідувати мажоритарну систему, залишити закриті списки та знизити виборчий бар’єр із 5% до 3%. Я не розумію, де виконання виборчих обіцянок. Крім того, відкриті списки –  це те, за що бореться майже все українське суспільство багато років», – каже Ігор Коліушко.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО