Коли добудують стіну на кордоні з Росієї

За проектом "Стіна", до 2021 року планують закінчити інженерне облаштування кордону з Росією.

 

— Упродовж 2015–2016 років на реалізацію цього проекту було виділено 1,3 мільярда гривень, — розповідає помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян, 41 рік. — За ці кошти вже обладнано та оснащено близько 30 відсотків протяжності українсько-російського кордону.

 

2019-го з державного бюджету виділять 400 млн грн на інженерно-технічне облаштування. За ці гроші встановлять комплекси відеоконтролю та сигналізації. Реконструюють приміщення для підрозділів охорони кордону. Обладнають 50 км протитранспортних ровів і 40 переходів на складних ділянках.

 

— "Стіна" захищає від невеликих груп порушників кордону, таких як контрабандисти та їм подібні. Вона може стримати російських бойовиків лише на кілька годин, якщо вони підуть у наступ, — каже військовий експерт Ігор Романенко, 65 років. — "Стіна" потрібна, але варто знати правильний для цього час. Якщо ми хочемо відновити кордон і суверенітет, зосереджуватися треба на Збройних силах. Жодного разу їм не виділили три відсотки від валового внутрішнього продукту, хоча це передбачено законом. А "Стіну" все одно б поступово збудували.

 

У вересні 2014 року президент Петро Порошенко доручив розпочати спорудження "Стіни". Вона передбачає 1,5 тис. км траншей і ходів сполучення, 8 тис. окопів для техніки, 4 тис. бліндажів і створення 60-кілометрового загородження. Проект реалізується у Чернігівській, Сумській і Харківській областях.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО