Генпрокурор розповів, коли Україна конфіскує гроші Павла Лазаренка

Екс-прем'єр України Павло Лазаренко у жовтні має озвучити свої умови укладення угоди зі слідством, яка дасть змогу поділити 220 млн доларів, що знаходяться під арештом.

 

«Лазаренко до другої половини жовтня має дати відповідь американській владі про готовність укласти угоду зі слідством», - повідомив генпрокурор Юрій Луценко, якого цитує «Укрінформ».

 

Генпрокурор зазначив, що однією з умов Лазаренка укладення угоди зі слідством є закриття відносно нього економічних кримінальних справ в Україні.

 

«Адвокати Лазаренка були в Генпрокуратурі. Вони цікавилися перспективою економічних справ тут. Їх перспектива очевидна. Строки давності давно минули, а, на скільки я розумію, це одна з умов Лазаренка для укладення угод з владою США про розподіл коштів, які, ймовірно, будуть конфісковані», - зазначив Луценко.

 

За його словами, українська сторона заявила про свої претензії на відшкодування суми, яка у ході слідства була доведена, що має походження з України.

 

«Як тільки Лазаренко скаже «так», Україна і Америка зустрінуться і приймуть рішення стосовно узгодження розподілу. Після цього нам доведеться підписати якісь документи, якими ми знімемо українські арешти. Зараз арешти на активах лежать американські і українські», - пояснив генпрокурор.

 

Він уточнив, що наразі під арештом перебуває близько 220 млн доларів.

 

Після укладення угоди Лазаренка зі слідством частина цієї суми має відійти США на оплату технічних витрат, а також виплати експертам і суддям.

 

Частина коштів відійде Україні, ще частина - іншим п'ятьом країнам, у банках яких знаходяться заморожені кошти Лазаренка.

 

«Це достатньо складна робота, але 75 відсотків її ми пройшли»,- резюмував Луценко.

 

Зауважимо, що у серпні 2018 року стало відомо, що Павло Лазаренко спільно з правоохоронцями США розробляють угоду щодо «примирення» у справі про конфіскацію активів колишнього посадовця. Тоді представники уряду США подали клопотання, згідно з яким хочуть узгодити «загальні контури врегулювання» справи Лазаренка.

 

У листопаді 2009 року Лазаренко був остаточно засуджений. 1 листопада 2012 року Лазаренко вийшов з американської в'язниці на свободу.

 

У Генпрокуратурі України заявляли, що варто лише Лазаренкові повернутися в Україну, як він буде арештований. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі інкримінують йому близько 50 кримінальних епізодів: дачу хабара, привласнення коштів і зловживання становищем.

 

В грудні 2016 року заступник генерального прокурора Євген Єнін заявив, що Україна розраховує отримати 280 млн доларів із коштів, незаконно виведених за кордон колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком. За його словами, йдеться про Антигуа і Барбуда Гернсі, Ліхтенштейн, Литву та Швейцарію.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО