Закарпатський нардеп хоче сам себе покарати за підкуп?

Чимало експертів зауважили негативні тенденції у суспільному та політичному житті українців, які спливли на поверхню після проведених днями проміжних виборів у Чернігівській області. Зокрема йшлося і про збереження тенденції підкупу виборців, застосування адмінресурсу, з метою впливу на результати голосування.

До наступних виборів народних депутатів ще 4 роки, однак, один із закарпатських обранців вже занепокоївся майбутніми результатами голосування, на які може вплинути підкуп виборців. Ідеться про Віктора Балогу, котрий днями вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо заборони недобросовісної передвиборної агітації під час проведення виборів).

«Саме при проведенні проміжних виборів народних депутатів, що проводились 26 липня 2015 року у 205 виборчому окрузі в Чернігівській області кандидати в депутати та їх виборчі штаби відзначились правовою вакханалією. Ці вибори продемонстрували безсилість правоохоронних органів при спробах припинити незаконні дії суб’єктів виборчого процесу, небажання судів дати відповідну правову оцінку суб’єктам виборчого процесу, які займались купівлею голосів виборців», - зауважив нардеп у пояснювальній записці до законопроекту.

У проекті документу зазначено, що забороняється прихована передвиборна агітація, а також укладення з виборцями оплатних договорів на проведення передвиборної агітації. Крім того, автор пропонує заборонити робити виборцям (а також юридичним особам) подарунки як суб’єктам виборчого процесу. Заборонять це робити у разі прийняття законопроекту як самим кандидатам, так і організаціям, які при цьому закликають голосувати чи не голосувати за певну партію чи кандидата.

«Прийняття проекту підвищить довіру суспільства до влади, стане серйозним кроком на шляху просування демократії в Україні, сприятиме більш активній та усвідомленій участі громадян у виборчому процесі, формуватиме відповідальність за свої дії при обранні органів влади, а також дозволить забезпечити принцип невідворотності покарання за вчинені злочини, а саме за підкуп виборців», - ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Про те, що підкуповувати виборців забороняється, у проекті документу зазначено, однак, яке покарання очікує на порушника, не вказано.

Варто зауважити, що з іменем автора згаданого законопроекту і його політичною силою у Закарпатті найчастіше пов’язують факти підкупу виборців. 

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО