З травня запрацює малий прикордонний рух між Україною та Румунією

За попередніми домовленостями, з середини травня на прикордонних з Румунією населених пунктах Чернівецької області запрацює малий прикордонний рух. 

Про це повідомляє "Громадське радіо".

"Угода про малий прикордонний рух, яка була підписана в Києві 2 жовтня 2014 року наразі перебуває фактично у фінальній стадії ратифікації. Загалом і румунська, і українська сторони вже пройшли всі внутрішні процедури, формальності ратифікації. Зараз ми по дипломатичним каналам з’ясовуємо решта технічних особливостей задля набуття чинності вже через декілька днів, тижнів цієї угоди", - повідомила генеральний консул Румунії в м. Чернівці Елеонора Молдован.

Елеонора Молдован розповіла також, що подібні угоди були підписані з Україною і іншими державами Європейського Союзу, а саме: Польщею, Словаччиною та Угорщиною.

Варто пам’ятати, що безвізове перебування громадянам Румунії на території України та громадянам України на території Румунії дозволяється виключно на прикордонній території.

Людям, які проживають в 35-50 кілометровій від кордону смузі, не доведеться відкривати візи. Підставою для перетину кордону буде перепустка малого прикордонного руху.

Дипломати стверджують, що це велика можливість для налагодження та підтримки родинних, бізнесових та культурних зв’язків між мешканцями, юридичними особами прикордонних територій.

Чернівці потрапили під дію малого прикордонного руху, адже, частина міста ввійшла до 35-кілометрової смуги. 

Окрім Чернівецької області малий прикордонний рух буде задіяний й на прикордонних територіях Одеської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО