Геть СРСР: Київ очистять від радянської символіки

У Києві створили спеціальну інвентаризаційну групу, яка займеться очищенням столиці від пострадянської символіки на об’єктах і будівлях.


Протягом місяця ми складемо базу з повним переліком символіки і вирішимо, що з цим робити.Демонтувати потрібно, викидати шкода … Швидше за все, заснуємо спецмузей”, – говорить глава комісії Київради з питань місцевого самоврядування Олександр Бродський. За його оцінками, в цю базу увійдуть сотні маловідомих об’єктів: серп і молот на щиті Батьківщини-матері, пам’ятний знак при вході в парк КПІ, символи на фронтоні Київради. 


За результатами роботи комісії буде підготовлено проект рішення про демонтаж пострадянської символіки. У ньому будуть прописані терміни і вартість робіт. 


Директор департаменту культури КМДА Діана Попова згодна: особливо цінні об’єкти потрібно передати на зберігання. “Експозиції музею історії Леніна вже 30 років лежать на зберіганні в Українському домі. Решта пам’ятки радянського періоду можна розмістити разом з ними”, – вважає вона. 


Найбільше радянських символів нарахували в метро – вони є практично на кожній станції. Найбільший з них – бюст Леніна на станції “Театральна”. Торік його тимчасово закрили фанерою, на якій зобразили графіті – театральний зал для глядачів. Тепер же цей бюст – в числі перших на знесення. “Ми провели фотофіксацію кожного об’єкта, а адже їх сотні. Всі задокументували і передали папери в Київраду. Тепер чекаємо подальші вказівки від влади”, – повідомила прес-секретар метрополітену Наталія Макогон. 


У свою чергу історик Михайло Кальницький каже, що зміна радянських символів на держустановах, яка сталася, – “цього достатньо”. 


“Не потрібно займатися пошуком маленької зірочки на фасаді – у Києві вистачає й інших, важливіших проблем. Навіть за радянських часів на Софійському соборі не чіпали двоголового орла! А на станції “Лісова” є символіка, яка нагадує, що раніше вона називалася “Піонерська”. Я думаю, це історично цікаво. Міняти піонерські барабани на лісові символи буде як мінімум дивно”, – підкреслив Кальницький. 


Думки жителів Києва розділилися. 


“Ми повинні відходити від “совка”. Зірки і серпи – це частина історії, але історія повинна бути в музеї, а не на кожному будинку. Я вважаю, це правильно – очистити місто”, – говорить Марія Ложкіна, мешканка Березняків. 


У той же час житель Печерська Владислав Боровик зазначив: “Навіщо прибирати те, до чого всі звикли? Через кілька десятків років будівлі з радянською символікою теж стануть пам’ятниками архітектури. І ці “зірки” додадуть їм родзинку”, – вважає Боровик.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО