Різне > Україна збирається підкорити космос

Україна збирається підкорити космос


6 квітня, 21:48.
Кабмін затвердив порядок використання коштів для космічної програми на 2013-2017 роках.
Про це йдеться в постанові Кабміну № 158 від 31 березня.
Бюджетні кошти планується спрямувати на здійснення дистанційного зондування Землі з космосу, вдосконалення космічних систем телекомунікації та навігації, здійснення космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони і проведення наукових космічних досліджень.
А також на створення космічних комплексів, поглиблення міжнародного співробітництва у космічній сфері та виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
Згідно з постановою, Державне космічне агентство забезпечує задоволення суспільних потреб у сфері дистанційного зондування Землі, розвиток системи координатно-часового та навігаційного забезпечення, розробку інтегрованої багатофункціональної системи контролю та аналізу космічної обстановки.
Крім того, кошти виділяються на підготовку до запуску космічної системи «Мікросат-М», виконання науково-освітніх і перспективних наукових програм, технологічне та науково-технічне супроводження створення перспективної ракетно-космічної техніки.
І, крім того, складає та затверджує план науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт відповідно до завдань і заходів даної програми із зазначенням обсягів їх фінансування за рахунок бюджетних коштів.
При цьому в постанові, опублікованій на сайті уряду, виділювана сума не фігурує.
Зазначимо, супутник «Мікросат» розробляється в рамках Національної космічної програми України і призначений для проведення спостереження динамічних процесів в іоносфері Землі і технологічних експериментів в умовах космічного простору з відпрацювання бортових приладів та елементів перспективних космічних апаратів. Як повідомляється на сайті КБ «Південне», його запуск планується на 2015 рік.

Повернутися назад