В Україні посилять віповідальність за проникнення до ''зони відчуження''

У Верховній Раді проголосували за законопроєкт, який збільшить покарання за проникнення до зони ЧАЕС.

 

Документ №4156 підтримало 269 народних обранців.

 

Ініціатор нового закону — Кабінет Міністрів.

 

Відповідно до пояснювальної записки, ідеться насамперед про незаконне проникнення до зони ЧАЕС: “Останнім часом у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення почастішали випадки проникнення без відповідного дозволу відповідних органів або самовільного поселення у них, або знищення, пошкодження чи перенесення знаків радіаційного забруднення чи огорож зазначених зон. Однією з причин цього явища є м’якість покарання за вчинення вищевказаних протиправних дій”.

 

Варто зазначити, що саме незаконне проникнення до Чорнобильської зони відчуження — один з чинників пожеж на тій території.

 

Тому уряд пропонує посилити відповідальність за подібні дії й змінити відповідну статтю в Кримінальному кодексі (267-1 — “Порушення вимог режиму радіаційної безпеки”).

 

Відповідно до законопроєкту №4156, пропонують такі зміни:

 

• за самовільне проникнення в зону ЧАЕС, поселення там або пошкодження/знищення/перенесення знаків радіаційного забруднення каратимуть штрафом у розмірі 17 000—42 500 гривень або обмеженням волі на 1—3 роки;

• за самовільне переміщення за межі зони ЧАЕС або дозиметричний контроль харчових продуктів штрафуватимуть на 17 000—42 500 гривень (натепер 850—1360 гривень), а також без змін залишається обмеження або позбавлення волі на 1—3 роки;

• за придбання вказаних вище продуктів для збуту чи використання штрафуватимуть на 20 400—44 200 гривень (натепер 1190—1445 гривень), а також продовжує діяти покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі на 2—4 роки.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО