Науково доведено: сонячні промені знищують COVID-19

Науковці з Каліфорнійського університету у Санта-Барбарі підтвердили, що сонячне світло вбиває коронавірус SARS-CoV-2 у людській слині, при чому робить це у 8 раз швидше, ніж вважалось раніше.

 

Однак не усе ультрафіолетове випромінювання знищує коронавірус. Промені  UV довгої хвилі (UVA) занадто слабкі, щоб вплинути на інфекцію, а от промені UV середньої хвилі (UVB) вбивають коронавірус у людській слині за 10-20 хвилин. Що стосується променів короткої хвилі UVC, то вони також гарно справляються із коронавірусом, однак цей тип ультрафіолету зазвичай не контактує з поверхнею Землі через озоновий шар.

 

«UVC відмінно підходить для лікарень. Але в інших середовищах – наприклад, на кухнях або в метро – УФС буде взаємодіяти з твердими частинками і виробляти шкідливі речовини», – говорить співавтор і токсиколог з Університету штату Орегон Джулі Макмеррі.

 

Дослідники з’ясували, що коронавірус також більше піддається впливу сонячних променів, ніж вірус грипу. Вважається, що у сонячний день на повітрі 90% частинок COVID-19 руйнується протягом півгодини, тоді як узимку коронавірус може жити у таких умовах кілька днів.

 

«Теорія передбачає, що інактивація працює, коли UVB впливає на РНК вірусу, пошкоджуючи його», – пояснив член команди учених Луццатто-Фегіз.

 

Раніше фахівці Гарвардської медичної школи і низки інших дослідницьких центрів заявили, що у літню погоду при температурі вище +25 коронавірус розповсюджуватиметься повільніше. Але не на стільки, щоб можна було нехтувати карантинними заходами.

 

Як повідомлялось, торік 18 травня брифінгу щодо протидії Covid-19 головний санлікар Віктор Ляшко заявив, що пляжному сезону бути, оскільки «морська сіль спільно з ультрафіолетовим випромінюванням Сонця знищує збудник коронавірусної хвороби». 

 

Водночас експертна спільнота охрестила таку заяву фейком.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО