ЗСУ отримають зброю здатну прострілювати всю територію 'ЛНР-ДНР'

У 2019 році українські військові отримають ще один тип сучасної грізної зброї. На її виробництво вже передбачено кошти з державного бюджету.

 

ЗСУ отримають зброю здатну прострілювати всю територію 'ЛНР-ДНР'

Йдеться про надпотужну ракетну систему залпового вогню «Берест», розроблену спеціалістами Шепетівського ремонтного заводу. По суті, вона є глибокою модернізацією знаменитої БМ-21 «Град».

 

Але!

 

По-перше, у виробництві «Береста» (на відміну від харківської “Верби”) використовуються лише українські комплектуючі, включно з новим шасі на базі КрАЗ – 5401НЕ з колісною формулою 4х4 і вантажопідйомністю 9 тонн.

 

Його обладнано дворядною 4-дверною кабіною, яка дозволяє зручно розмістити увесь розрахунок та апаратуру управління вогнем. На «Граді», якщо хто не знав, частина бойового розрахунку знаходиться на відкритих сидіннях за кабіною. Це романтично, але коли температура повітря близька до нуля й свище вітер з дощем та снігом – не досить приємно.

 

У “Бересті” вже мало що залишилося від морально й технічно застарілого “Града”.

 

Авто розвиває швидкість понад 90 км/год, а широкопрофільна шина з централізованою системою підкачки дозволяє пересуватися в умовах цілковитого бездоріжжя. Два паливних баки ємністю по 165 л кожен дають запас ходу на 600 км.

 

Цифрова система управління вогнем інтегрує РСЗВ «Берест» у загальну систему обміну інформацією на полі бою. Розрахунок у режимі реального часу отримує точні координати ворога, які в обробленому вигляді надходять від безпілотників, контрбатарейних РЛС, артилерійських розвідників-навідників та інших систем спостереження. Це в рази підвищує точність і ефективність ведення вогню. Підготовку до його ведення екіпаж здійснює, не покидаючи кабіни.

 

Стара БМ-21 «Град» в цьому плані – «дрова».  Середнє відхилення її ракети від цілі становить 30 метрів. І це в ідеальних умовах, коли розрахунок має абсолютно точні координати цілі.

 

ЗСУ отримають зброю здатну прострілювати всю територію 'ЛНР-ДНР'

У порівнянні з «Градом» система залпового вогню «Берест» має й набагато більшу вогневу потужність. Проти 40 ракет калібру 122 міліметри «Граду» українська РСЗВ має 50 таких само ракет.

 

Точніше, не таких само. Восени минулого року секретар РНБО Олександр Турчинов анонсував появу нових ракет спеціально для «Береста», дальність дії яких удвічі більша за «Град». Тобто йдеться про можливість враження цілей із відстані понад 40 кілометрів.

 

Це дає можливість, наприклад, тримати під вогневим контролем 2/3 території т. з. «Новоросії».

 

І ще одне: попри сучасніть і потужність РСЗВ “Берест” ще й значно дешевший у виробництві навіть за старий радянсько/російський “Град”, тож має ще й чудові перспективи на зовнішніх ринках озброєння.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО