Думки > Тука назвав умови повернення Криму і Донбасу

Тука назвав умови повернення Криму і Донбасу


29 серпня, 17:14.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука спрогнозував, коли і за яких обставин Крим, Донецьк і Луганськ повернуться під юрисдикцію України.

 

«Спробую бути об’єктивним. Спочатку – Донбас, потім – Крим. Відмінність полягає в тому, що у громадян Російської Федерації окупована частина Донбасу не сприймається як частина РФ, а Крим на ментальному рівні – російський. У цьому велика проблема», – зазначив Тука під час чату на Главреді.

 

Також він розмірковував про «розпад Росії». «Я чудово пам’ятаю 90-ті роки, коли СРСР тріщав по швах. І лише втручання «проклятого дядька Сема» не дозволяло остаточно впасти Союзу, тому що західні країни панічно боялися неконтрольованого розповсюдження зброї масового знищення. Це єдиний аргумент, більше не було ніяких», – впевнений чиновник.

 

За його словами, аргументів проти розвалу Росії немає і зараз. Захід здатний знищити Росію економічно і фінансово за два-три роки, не більше, вважає він. Але все ще бояться неконтрольованого поширення тієї величезної кількості зброї, накопиченої Росією. «Я чудово пам’ятаю і «Уральську народну республіку», де вже були надруковані власні грошові одиниці, і «Далекосхідну народну республіку», і як Татарстан з Башкортостаном закривали небо для Аерофлоту, вимагаючи окремої плати і дозволів, і як Калінінград заявляв, що він приєднується до ЄС. Все це було. Тому про «вічність» Російської імперії – ніколи не говори «ніколи». У розпад Радянського Союзу теж ніхто не вірив. Але одне клацання пальців – і все покотилося», – нагадав Тука.

 

Заступник міністра спрогнозував: якщо Росія припинить фінансувати діяльність окупаційних адміністрацій, вони будуть здатні проіснувати не більше трьох місяців.


Повернутися назад