Думки > Луценко назвав ''діри'' через які Україна втрачає мільярди

Луценко назвав ''діри'' через які Україна втрачає мільярди


28 травня, 17:19.

В Україні залишаються три основні корупційні проблеми.

 

Про це розповів генеральний прокурор України Юрій Луценко у відео на Facebook.

 

“За ці три роки ми маємо 2876 вироків корупціонерам, яких закон дозволяє заарештовувати і засуджувати в Генеральній прокуратурі. Також ми маємо 125 млрд грн, які повернуті від корупціонерів до державного бюджету”, – зазначив Луценко.

 

Він наголосив, що після Майдану була закрита “колосальна дірка, через яку виливалися мільярди з державного бюджету — державні закупівлі”. Завдяки системі ProZorro вони стали автоматизованими, комп’ютерними.

 

За його словами, ще одне корупційне джерело – Нафтогаз України. Луценко зазначає, що за ці роки було зроблено дуже багато, щоб припинити розкрадання через так звані спільні підприємства, через прокладки між Росією і Україною, через подвійну ціну на газ і т.д.

 

Вдалося подолати розкрадання під час повернення ПДВ за експортні контракти. Також, він зазначив, що буквально місяць тому урядом Гройсмана було закрито можливість для корупції через доступ до ліцензій.

 

 

Водночас, за його словами, залишилися відкритими ще три найбільших проблеми. Перша — це збиткові державні підприємства. За статистикою, каже Луценко, офіційно половина з них не прибуткові, а третина — збиткові. “Це означає, що дві третини цих підприємств працюють не на державу. Для держави вони збиткові, або не прибуткові”, – додав він.

 

Також, він звернув увагу, що велика проблема існує із корупцією на митниці.

 

“За оцінкою спеціалістів, 30% доходів від митниці знаходяться в тіні. Простіше кажучи, розкрадаються. Тому електронний сканер, електронна система обліку, зв’язок з нашими партнерами по операціях експорту-імпорту в усьому світі та інші заходи, про які добре відомо спеціалістам, – питання політичної волі від нової влади”, – зазначив Луценко.

 

Третя проблему, на якій наголошує Луценко, – це рейдерство, яке розквітло через те, що в свій час був прийнятий закон, який дозволив комунальним підприємствам займатися питаннями реєстрації.

 

“Закриття цих трьох дірок дозволить українському кораблю вийти в море. Я впевнений, що співпраця Президента, Верховної Ради, правоохоронних органів остаточно мають закрити джерела корупції в Україні”, – підсумував генеральний прокурор України.


Повернутися назад