Думки > "Крим повернеться, коли Україна перестане бути схожою на уламок Російської імперії" - архієпископ Ігор Ісіченко

"Крим повернеться, коли Україна перестане бути схожою на уламок Російської імперії" - архієпископ Ігор Ісіченко


11 березня, 17:35.

Ми загинемо, якщо не матимемо почуття національної солідарності. Потрібно знайти спільні цінності, відкрити їх у собі.

 

Про це розповів архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ Ігор Ісіченко.

 

"Вороги використовують нашу неспроможність бути разом. Наші сподівання на розпад Росії – наслідок комплексу меншовартості. Нам треба привчати себе до байдужого, відстороненого ставлення до Росії. Це інша держава, яка нас не стосується. Головне – щоб нас не займала", - каже Ісіченко.

 

За його словами, ми повинні повернути Крим принаймні з почуття обов'язку до кримських татар, які боролися за півострів, на відміну від багатьох українців.

 

"У Криму був двічі. Востаннє – за кілька років до Революції гідності. Їздив у нашу парафію в Севастополі. Вже тоді було відчуття – що там узагалі немає національної політики. Здивували напружені стосунки української громади з кримськими татарами. Наші люди їх боялися. На півострів учащали десанти з Росії, зокрема, мер Москви Юрій Лужков. Видно було, що там триває масована проросійська пропаганда, якій Україна нічого не протиставляла.

 

Крим повернеться, коли Україна перестане бути схожою на уламок Російської імперії, коли матиме відчутні переваги у способі життя, захисті людських прав", - наголосив Ісіченко.


Повернутися назад