Думки > Експерт назвав дату введення миротворців ООН на Донбас

Експерт назвав дату введення миротворців ООН на Донбас


9 січня, 15:12.

У 2019 році українцям не слід сподіватися на конкретне рішення щодо введення миротворців ООН на Донбас. 

 

Про це заявив військовий експерт Василь Богдан.

 

Він розповів, на чому треба зосередитися Україні та її західним партнерам в умовах незгоди Росії на таку місію.

 

В цьому році я не сподіваюся на вирішення питання введення миротворців на Донбас з огляду на президентські та парламентські вибори в Україні, позицію кремлівського узурпатора, що з нинішньою владою він ніяких переговорів не вестиме, а також категоричну незгоду з тим варіантом миротворчої місії, який пропонують Україна, США, Велика Британія та частина країн Євросоюзу. Можливе хіба що ухвалення Генеральною асамблеєю ООН рішення про початок технічного оцінювання ситуації на Сході України.  Ухвалено рішення про зимове припинення вогню, однак російські окупаційні війська продовжують турбувати українські військові формування, ведуть обстріли з різних видів озброєнь… Обставини поки що не сприяють оптимістичному прогнозу", - заявив експерт.

 

Богдан наголошує, що Україна, її дипломатія і структури, які опікуються питаннями безпеки та оборони, повинні зосередити свої зусилля на тому, щоб, по-перше, і надалі консолідувати наших партнерів і союзників на Заході, і, по-друге, працювати над тим, щоб у країні була єдність громадянського суспільства і влади. 

 

 

Звичайно, ООН, ЄС, ОБСЄ і НАТО солідарні з нами і засуджують російську агресію, висловлюють стурбованість і все таке інше. Але їхні рішення здебільшого декларативні. Якщо вони почнуть наповнюватися конкретикою, якщо це будуть дуже жорсткі санкції, від яких потерпатиме російська економіка, енергетичний сектор та оборонна сфера, мореплавство, в поєднанні політико-дипломатичних, санкційних і військових аспектів можна було б досягти успіхів. Всі вже прекрасно розуміють – не тільки в Україні, а й у світі, – що на Путіна впливає лише сила. Вмовляння, умиротворення та стратегія стримування лише заохочують його до подальших агресивних дій, що яскраво засвідчила й агресія в зоні Керченської протоки", - резюмував експерт.


Повернутися назад