Думки > Волонтерський рух повинен брати на себе більшу відповідальність, або припинити свою діяльність

Волонтерський рух повинен брати на себе більшу відповідальність, або припинити свою діяльність


7 травня, 12:15.

"Волонтерський рух, або має брати на себе більшу відповідальність і йти вже дійсно задавати питання, або припинити свою діяльність. В перші місяці війни волонтери дійсно рятували ситуацію, зараз- це підстави для корупції, для списання коштів, форми, техніки..."

Наперед дуже всіх перепрошую, та в мене просто немає вже сил... Прошу забрати від екрану "больноумних" чи "сильноранімих" людей, а також дітей, які вміють читати! Мамо, ти теж не читай - буде трохи нецензурщини!!!

 

Людоньки, не знаю як ви, а я вже реально задовбався!!! Я не дивлюсь новин, я не читаю газет, мене харять всі без виключення речники АТО і всі ті, хто пише їм тексти! Мене страшенно нервує вся та деза, якою нам промивають голову!

 

Мене коробить від того, що в нас в частинах вже прямо говорять солдатам "валіть до волонтерів" за шкарпетками і трусами! Мені дивно інколи навіть за самих військових - невже ви самі не можете придбати собі тюбик зубної пасти, чи пару сраних шкарпеток?! У вас же є зарплата як не як!

Вчора мого друга, що стояв на обороні Донецького аеропорта, який тепер вже успішно зданий, командир морально виграв за те, що в нього розкомплектована форма - верх британка, низ бундес. Питання - а ти йому щось з того дав, мать твою??? Пацан одягнутий в те, що волонтери йому привезли! Чи він мав вийти в одному броніку і виставити голу дупу до сонця - армія нічого окрім броніка не дає зараз! Ах так, соррі, ще дає комплект форми, яка горить разом зі шкірою, а ще пару берців, які розлазяться від першого попадання болота - і це на рік! Ти, с"ка, маєш право пацанам дорікати за форму???

 

А що на мирній землі? В кабінетах сидять полупокерні під"раси з офіцерськими званнями, які поїхали на два тижні в район "сотки", постояли на блок-пості, пошманали разом з ментами волонтерів, поробили селфі на удачному фоні і приїхали, а насправді просто сцять йти на фронт і бояться втратити тут свої обігріті місця під сонцем... В когось магазинчик за останніх п'ять років виріс до розмірів готелю, в когось просто готель виріс до розмірів Межигір'я, когось просто цицька тепла не відпускає... Відмазки є в них... Та вони мені нахер не потрібні!

 

Так, я і сам не воюю - на праве око майже не бачу і сьомий рік жеру кінську дозу гормонів, щоб просто жити... Але то мої проблеми! Та я пашу зі своїми хлопцями, дістаю все, що можу, щоб ті, хто воює, повернулись живими додому. А ви відсиділи в кабінеті вісім годин, засмерділи собою повітря і ввечері додому, для вас війна - це про "селюків", які не мають бабла, щоб відмазатись... Думаю, сидите в компанії таких же і нагло ржете з тих хлопців... Бл"ть, просто хочеться заїхати в рило такому кабінетному щуру і подивитись як він харкає кров'ю! І в мене в місті такі є... Дохера! Для них вже напевно і земля учасника готова, і пільги... Та все час розставить по своїх місцях...

 

Повернемось до "центрових"... Так, хтось напевне мені напише, що держава вже щось-таки дає, щось-таки робить... Так, дає, Нацгвардії, яка стоїть переважно в другому ряду і буде, якщо "щось", прикривати жопу Києву... А решта? Не спорю - почали видавати канадську форму і взуття недавно! Недавно! Зимову форму! На літо?! Ви там вже взагалі охреніли???

 

А де хоч один зам по тилу, за що платять зарплату їм? Пам'ятаєте таке слово як "снабженєц"? Це ж якраз і вони мають їхати в Київ, в Мінобор, в генштаб і вибивати шкарпетки, труси, термічку, якісну форму, взуття, дощовики, спальники, аптечки, екіпіровку, оптику, броню, техніку, джипи, буси, швидкі і дохрена ще всього. Не говорю вже про хавку і елементарну питну воду... За що ці люди отримують гроші??? Привикли, що є волонтери??? Але то наша вина... Ми самі так навчили...

 

Закінчився Майдан, почалась війна. Прості люди навчились воювати, лікувати, збирати допомогу! Програміст став снайпером, токар танкістом, бухгалтерка - менеджером-волонтером, працівниця овочевого ринку - медсестрою, пенсіонер - головним джерелом волонтерських збірок... А де ж бабло, яке десятками і сотнями мільйонів українці добровільно-примусово віддають зараз в бюджет на військові витрати??? Де, бл"ть, ті всі гроші??? В жирних синіх мішках під генеральськими очима чи в ресторанних рахунках папіків з міністерства???

 

Де відповідальні за незлагодженість дій, за недолуге і безлаберне командування??? Чому пацани мають воювати автоматом 62!!!-го року випуску і гинути на власних фугасах, які заклав просто інший підрозділ і не передав мінні карти??? Чому в котлах знищується техніка, яка давно списана, і тим відмиваються шалені гроші? Чому друзі мають скидатись на шротний джип з Польщі, щоб їхній товариш з побратимами на фронті просто міг нормально пересуватись по позиціях???

 

А де відповідальні і, не побоюсь цього слова, розстріляні за державну зраду люди - за Іловайськ, Зеленопілля, 31, 30 і 29-й блокпости, Дебальцеве, Аеропорт, ті, хто зараз зливає Щастя, Піски, Широкіне??? Де, бл"ть, відповідальні за тисячі смертей??? Винищуються добровольчі батальйони, людей вибивають пачками як мух, але в новинах про це переважно "здалеку"!

 

Добровольці кричать тижнями про можливі котли, відповідей не отримують, відчаюються та все ж пробують щось зробити... А коли і дадуть доброго тягла сєпарам - оголошується чергове перемир'я... А там пауза, передишка і знов котел - тисячні жертви і похоронні процесії щодня на вулицях міст і сіл... Та всіх не переб'ють! Хтось таки спитає... Морально невиносимо дивитись на калік, для яких життя по суті втратило сенс... Молоді пацани з пустими очима, кривою посмішкою і непоправно зрушеною фізухою і психікою... Інваліди і фізично і морально... Як жити їм??? Лежачими, неходячими, незрячими, без обох рук або й без пів обличчя...

 

Компенсації??? В задницю їх собі запхайте! Компенсуєте мамі вбитого сина, жінці непрацездатного чоловіка, яий годував сім'ю, або дівчині здорового хлопця?! Та на волонтерів і це лягає - і гроші трохи зібрати на реабілітацію, і за кордон відправити на протезування, і психологічну травму залікувати...

 

Волонтерський рух (справжній, не говорю про псевдоволонтерів) виявив в нашому суспільстві кілька позитивних рис - самопожертву, співпереживання, партіотизм, незламність духу і т.д. Та породив і кілька вкрай негативних - ми взяли на себе обов'язки тих, хто до цього вже звик і просто на шару отримує за нашу працю зарплату. Ми, допомагаючи нужденним, породжуємо звикання і подекуди атрофуємо боєздатність окремих бійців - волонтери всього не зроблять, тим більше на позавчора і на весь батальйон. Це міф - відвикайте. А ще волонтерство привело до корупції і барижничества в армій і на фронті...

 

Мене за"бало, я змучився... Пора спитати це сране Міноборони, генштаб, кабмін, ВР і АП - КОЛИ??? ЧОМУ??? ЯК??? СКІЛЬКИ ЩЕ??? ДЛЯ ЧОГО????????? Не буде відповідей - буде пі"дєц - люди вже на межі!!!

 

ВІЙНА в нас!!! Кончена, підступна, зрадлива, непередбачувана, жорстока, затяжна ВІЙНА!!! Ніяке нахер не АТО!!!...........

 

Автор: Андрій Мальків


Повернутися назад