Думки > Майнова афера національного масштабу: кому, насправді, допомагає Самопоміч?

Майнова афера національного масштабу: кому, насправді, допомагає Самопоміч?


6 квітня, 00:55.

На додаток до підвищення тарифів, громадян можуть остаточно позбавити прав та житла завдяки нафталіновому проекту закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", який не вдалося протягнути януковичам, але вже прийнято теперішнім складом ВРУ у першому читанні.

Зараз на обговоренні цього законопроекту # 1565, презентованого печерянам розробниками Альоною Бабак та Самопоміччю. Громада Печерського району в обуренні: жодної змістовної відповіді на конкретні запитання киянами не отримано. На своє запитання чи уявляють розробники фатальні наслідки втілення їх проекту (які не примусять на себе довго чекати) замість відповіді отримала зустрічне питання від Альони Бабак: як я пропоную вирішити проблему капітального ремонту застарілого житлового фонду іншим шляхом аніж за рахунок мешканців... Може просто побороти корупцію, хоча б у сфері ЖКГ?

А, взагалі, нам розповідали про загальний процес прийняття законів та запропонували розробити свій власний... Ось і вирішили допомогти собі самі.Тому шукаємо 25-30 народних депутатів України для того, щоб зняти цей законопроект назавжди.

Деякі шокуючі наслідки злочинного проекту "попередників" та Самопомічі:

- завуальована втрата власного житла, вимушене переселення;
- зелене світло для рейдерів будь-яких будинків, особливо - привабливих;
- непідйомний тягар з утримання власних будинків;
- загроза нав'язування будь-яких протиправних рішень керуючим будинком (юридична особа або фіз.особа-підприємець, яка, до речі, не несе перед власниками жодної (!) відповідальності) або сусідами, які займають більшу площу, у т.ч. власниками нежитлового фонду, а, крім того, висока складність оскарження ухвалених останніми рішень; 
- легалізація зазначеним проектом протиправно відчужених приміщень загального користування (горищ, підвалів, щитових, колясочних, тощо): надання їх у власність рейдерам разом з усіма правами на спільну власність;
- далі можна продовжувати...

Дехто боявся створювати ОСББ саме через небажання брати свій старий будинок на утримання з власної кишені, тепер це зробити нас прямо зобов'яже держава. І якщо, при функціонуванні ОСББ, мешканці стикаються з масою зловживань та проблем, мені страшно уявити що буде з 2-ма іншими запропонованими варіантами: групою власників (групова безвідповідальність через незрозумілий статус) або керуючим будинком (який, до речі, не несе жодної (!) відповідальності перед власниками!!!), обирається мешканцями або призначається владою.

+ хаос в термінах, юридична безграмотність чи свідоме перекручування, незадовільний науковий висновок. Шкода лише, що антикорупційний комітет ВРУ пропустив цей проект, не знайшовши у ньому жодних загроз. Цікаво, чому?

А як ВИ, Друзі, за якою з запропонованих законопроектом форм, плануєте утримувати Ваш будинок? Обов'язково хоч прочитайте закон.


Повернутися назад