Думки > Березовець: Рішення Порошенка задовольнити прохання про відставку Коломойського може стати поворотним у кар'єрі самого президента

Березовець: Рішення Порошенка задовольнити прохання про відставку Коломойського може стати поворотним у кар'єрі самого президента


25 березня, 14:44.

Порошенко - людина компромісів, на відміну від того ж Коломойського. І тому Петро Олексійович до останнього уникав відкритої конфронтації з харизматичним олігархом.

 

Публічні бої за них вели депутати, силовики, заступник губернатора. Порошенко і Коломойський уникали прямих звинувачень на адресу один одного, розуміючи, що відмотати ситуацію після цього буде куди складніше.

 

Ситуація в Укртранснафті і Укрнафті не залишила президенту вибору. Якби тут він проявив компромісність, його б чекало ослаблення всередині країни і нерозуміння зовнішніх партнерів. В першу чергу США. Тим не менше, я б не поспішав ховати приватівську команду. Вона дійсно багато зробила для безпеки країни рік тому. У неї багато симпатиків, і не тільки у Дніпропетровську. Зі своїми великими медіа та фінансовими ресурсами Ігор Валерійович буде шукати можливості розширити географію свого впливу далеко за межами Дніпропетровщини. І напевно досягне успіху. Відправивши Ігоря Коломойського у відставку за взаємною згодою, Порошенко одночасно зміцнив себе як сильного гравця, уникнув війни з сильним противником і капіталізував свою легітимність в очах Заходу. 

 

Одночасно з цим, поставивши на місце Коломойського, Порошенко не залишив собі вибору. Тепер він повинен буде довести лінію "закон один для всіх" щодо всіх інших олігархів. Доброго ранку.

 

 

Автор: Тарас Березовець


Повернутися назад