Експерт назвав причини бідності українців

Є багато прикладів інших держав, які ми могли б використати, формуючи економічну стратегію.

 

Ми бідні, бо економіка розвивається завдяки нестабільним речам. Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Олексій Кущ.

 

"Китай розумів, що не зможе розвивати всю економіку. Створював індустріальні та технологічні парки. Таким шляхом ідуть поляки та турки. При цьому залучають інвестиції, допомагають інвесторам з інфраструктурою, надають пакети податкових пільг. Так створюються екстериторіальні економічні об'єднання. Їх сенс у тому, що держава з одного боку зберігає непорушним суверенітет над цими територіями. З іншого – там діє альтернативний судово-адміністративний механізм управління. Казахстан, створюючи свій фінансовий центр, зробив для нього окремий суд на принципах англійського права з англійськими суддями", - пояснює експерт.

 

За його словами, світ переходить до ендогенної моделі економіки. Вона закрита, направлена на те, щоб мінімізувати зовнішні ризики та створити внутрішні фактори розвитку.

 

"Тоді бізнес інвестує у промисловість, а держава - у соціальний капітал. І завдяки професійним кадрам, розгалуженому та структурованому ринку праці, бізнес зростає та збільшує свою продуктивність та конкурентоспроможність.

 

Україна лишається країною, де економіка розвивається завдяки нестабільним речам. Наприклад, дешевій робочій силі або неефективному протекціонізму (обмеження міжнародної торгівлі. - ред.). Але це у минулому. Колись промислові групи будували свої конкурентні переваги на дешевому газі з РФ. За це ми дорого заплатили. Аграрний сектор росте завдяки дешевій оренді землі. Це - нестабільні рушії, не забезпечують сталого розвитку. Україні треба збільшувати продуктивність праці. Держава має інвестувати в людей", - додає Олексій Кущ.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО