Експерт пояснив, що буде з "євробляхами" після 24 серпня

Чимало українці користувалися лазівкою у законодавстві й купували автомобілі на європейській реєстрації. Однак уряд прийняв закон, який забороняє користуватися авто з "євробляхами". З 24 серпня набудуть чинності нові штрафи за перевищення терміну перебування нерозмитнених авто на території України.

Співзасновник ГО "Доступне авто" Михайло Катрук розповів, що чекає українців після 24 серпня.

"За законодавством – спершу вступив у силу закон про розмитнення, через півроку – закон про штрафи. У травні минуло півроку, і мали вступити в дію нові штрафи. Проте Верховна Рада в останній момент прийняла рішення про відтермінування дії цих штрафів на 3 місяці. Рада відклала штрафи для власників авто на єврономерах. І з 24 серпня вступають у силу нові штрафи. А система розмитнення залишається така, як і була", - пояснив експерт.

Дозволяється тимчасове ввезення авто без реєстрації до 10 діб. Тобто за транзитом можна ввести авто на 10 днів із зобов'язанням, що воно повернеться за кордон. Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію авто до 60 днів упродовж року без сплати митних платежів.

"Зміни у серпні стосуються виключно штрафів за перевищення терміну перебування нерозмитнених автомобілів на території України та інших, пов’язаних із цим, порушень. Від попередніх штрафів нові відрізняються двома принциповими речами. Перший – сума штрафів. З серпня вона – космічна", - додав Катрук.

Суми штрафів:

    17 тисяч гривень штрафу – за перевищення від 10 до 20 діб;
    85 тисяч гривень – за перевищення від 20 до 30 діб;
    170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ – за перевищення більш ніж на 30 діб.

Великі проблеми матимуть ті, хто на своє ім’я ввезли нерозмитнені авто – і продали їх, не переоформивши, зауважив Михайло Катрук. Для таких власників виник законодавчий цейтнот: вони несуть відповідальність за це авто, їм почнуть приходити штрафи, а авто у них по факту – немає.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО